en

Pacientai klaidinti dėl „stebuklingų“ organizmo valymo prietaisų paskirties

Pacientai klaidinti dėl „stebuklingų“ organizmo valymo prietaisų paskirties

 Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba dalinasi aktualia informacija apie sveikatos priežiūros įstaigose naudotus reikalavimų neatitikusius prietaisus ir pacientams teiktą tikrovės neatitinkančią informaciją.

 

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba), reaguodama į paklausimus dėl interneto svetainėse, spaudoje ir sveikatinimo centruose siūlomų naujoviškų sveikatos procedūrų, atliko tyrimą ir nustatė, kad Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose, pasitelkiant neaiškių gamintojų kojų voneles „Detox“ ir „SPA Cleanse“, buvo teikiamos organizmo „valymo“ procedūros, o šių paslaugų ir priemonių aprašymuose pacientams buvo sudaromas klaidingas įspūdis, kad tai yra medicininės paskirties prietaisai.

 

Įvertinusi nustatytas aplinkybes, Akreditavimo tarnyba įstaigoms nurodė nutraukti teisės aktų reikalavimų neatitinkančių prietaisų naudojimą bei pašalinti visą pacientus klaidinančią informaciją.

 

Išsamiau apie tai skaitykite: http://vaspvt.gov.lt/node/1175

 

Papildomai primename, kad 2013 m. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba priėmė sprendimą ir uždraudė teikti į rinką panašų į aukščiau minėtus gaminius produktą – organizmo valymo aparatą DETOXAS, modelis SYK-5B. Laboratorinių bandymų metu buvo nustatyta, kad organizmo valymo aparatas DETOXAS netenkina saugaus gaminio reikalavimų, nustatytų Elektrotechninių gaminių saugos techniniame reglamente, yra nesaugus ir kelia elektros smūgio pavojų.

 

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius