en

Patrauklius prekių pasiūlymus teikusi UAB „Kesko Senukai Digital“ klaidino vartotojus

Patrauklius prekių pasiūlymus teikusi UAB „Kesko Senukai Digital“ klaidino vartotojus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) atliko tyrimą dėl UAB „Kesko Senukai Digital“ vykdytos nesąžiningos komercinės veiklos – bendrovė klaidino vartotojus dėl taikomų akcijų bei prekių prieinamumo.

 

Tarnyba gavo vartotojo pranešimą, kuriam abejonių sukėlė elektroninėje parduotuvėje www.senukai.lt seifui taikytos nuolaidos. Vartotojas pastebėjo, kad kelis kartus nuolaidos prekei buvo taikytos ne nuo reguliarios elektroninėje parduotuvėje skelbtos kainos (apie 119 EUR), o nuo didesnės, tam tikrą trumpą laikotarpį kai kuriose fizinėse „Senukų“ parduotuvėse taikytos kainos.

 

UAB „Kesko Senukai Digital“ nurodė, kad yra atskiras juridinis asmuo ir prekybą vykdo tik elektroninėje parduotuvėje (fizinėse parduotuvėse prekybą vykdo UAB „Kesko Senukai Lithuania“), todėl šios bendrovės identiškos kainodaros nevykdo. Nepaisant to, bendrovė informavo, kad vadovaujasi principu, jog kai minėtoje elektroninėje parduotuvėje prekėms taikoma akcija, ji taikoma nuo keliose fizinėse „Senukų“ parduotuvėse bent 7 dienas per paskutinius 6 mėnesius taikytos kainos.

 

Tarnybos komisija pažymėjo, kad pateikdama tokią informaciją bendrovė klaidina vartotojus dėl prekės kainos ir ypatingo jos pranašumo, kadangi žinodami, jog nuolaidos www.senukai.lt yra taikomos ne nuo šioje elektroninėje parduotuvėje galiojančios kainos, o nuo kito juridinio asmens tam tikrą trumpą laikotarpį ir tik keliose parduotuvėse galiojusios prekės kainos, vartotojai galimai būtų prekės nepirkę arba pasirinkę kitą pardavėją. Pirkdami elektroninėje parduotuvėje ir matydami, jog prekėms yra taikomos akcijos (vertintu atveju – 40 proc. ir 50 proc. nuolaidos), vartotojai pagrįstai tikisi, kad nuolaidos prekėms bus taikomos nuo elektroninėje parduotuvėje įprastos ar dažniausiai taikytos prekės kainos, o ne nuo kito juridinio subjekto selektyviai parinktų fizinių parduotuvių ir jose trumpą laikotarpį galiojusių kainų.

 

Taip pat Tarnyba sulaukė vartotojų skundų dėl elektroninėje parduotuvėje www.senukai.lt atliktų prekių užsakymų, kurie vėliau bendrovės buvo atšaukti. UAB „Kesko Senukai Digital“ aiškino, kad taip nutiko dėl sistemos klaidų, kurios lėmė, kad prekių likutis buvo nurodomas neteisingai. Tyrimo metu nustatyta, kad tokie bendrovės veiksmai klaidino vartotojus dėl prekių prieinamumo ir galėjo skatinti priimti sprendimą dėl sandorio, kurio kitomis aplinkybėmis vartotojai galimai nepriimtų, t. y. žinodami, jog bendrovė atšauks jų užsakymus, vartotojai galimai nebūtų pirkę iš šio padavėjo.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir atsižvelgiant į tai, kad bendrovė taikiai išsprendė ginčus su vartotojais, už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą UAB „Kesko Senukai Digital“ skirta 4 000 EUR bauda.

 

Tarnybos komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius