en

Pavojingos sudėties produktus tiekusioms bendrovėms teko atsakyti

Pavojingos sudėties produktus tiekusioms bendrovėms teko atsakyti

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) už rinkoje platintus cheminį pavojų sveikatai kėlusius produktus skyrė baudas UAB „Baltkos“ ir UAB „Technoinform popierius“.

 

VVTAT Šiaulių regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Baltkos“ prekybos patalpose Panevėžyje ir nustatė, jog bendrovės siūlomas įsigyti kosmetikos gaminys – skruzdžių spiritas yra pavojingas. Gaminio sudėtyje viršyta didžiausia kosmetikoje leistina cheminės medžiagos formic acid koncentracija, todėl naudojamas šis gaminys gali sukelti alerginę reakciją.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir į rinką pateiktų produktų skaičių, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Baltkos“ skirta 1000 eurų bauda.

VVTAT Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą viename iš Marijampolės knygynų, kur bandymams atrinko žaislą – tąsią masę „Magic Crystal Clay Oil Slime“ (platintojas UAB „Technoinform popierius“). Atlikus bandymus nustatyta, kad žaislo sudėtyje esantis boro kiekis viršija leistina normą ir kelia rimtą cheminį pavojų apsinuodyti.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir į rinką pateiktų žaislų skaičių, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Technoinform popierius“ skirta 1325 eurų bauda.

 

Minėtais atvejais nukentėjusių asmenų nenustatyta, o bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti platintojus ir vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.