en

Pavojingus gaminius į rinką teikusiems Žygimantui Masaičiui ir UAB „Kesko Senukai Lithuania“ skirtos baudos

Pavojingus gaminius į rinką teikusiems Žygimantui Masaičiui ir UAB „Kesko Senukai Lithuania“...

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylas dėl Žygimanto Masaičio, vykdančio individualią veiklą ir UAB „Kesko Senukai Lithuania“ pavojingų gaminių pateikimo į rinką. Saugos reikalavimų neatitiko girlianda ir universalūs klijai.

 

Žygimanto Masaičio parduotuvėje bandymams buvo atrinka girlianda. Nustatyta, jog prie girliandos nepateikta instrukcija valstybine (lietuvių) kalba, virvėlaidžių įėjimo vieta neužtikrina apsaugos nuo dulkių ir drėgmės patekimo į vidų, yra aštrių briaunų, girliandos virvėlaidis trūko neatlaikęs tempimo jėgos bandymų ir turėjo kitų saugos pažeidimų. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą Žygimantui Masaičiui skirta 150 eurų bauda.

 

Kitas bandymams atrinktas gaminys - universalūs klijai, kuriuos į rinką teikė UAB „Kesko Senukai Lithuania“. Tyrimo metu nustatyta, kad klijų sudėtyje esantis draudžiamos ribojamos medžiagos (tolueno) kiekis viršija nustatytus ribojimus ir kelia rimtą riziką sveikatai. Įvertinus nustatytas aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Kesko Senukai Lithuania“ skirta 2300 eurų bauda.

 

 

          

Taikydama sankcijas VVTAT komisija atsižvelgė į pažeidimų pobūdį bei mastą (produktų grupę, rizikos lygį, tiektų rinkai produktų kiekį).

 

Vartotojus, įsigijusius šiuos gaminius, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytą prekę ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Sekite informaciją apie pavojingus produktus:

 

▸ Informaciją apie Lietuvoje nustatytus nesaugius ne maisto produktus sekite VVTAT tinklalapyje skiltyje „Pavojingi produktai“.

▸ Informaciją apie Europoje nustatytus nesaugius ne maisto produktus stebėkite Skubaus keitimosi informacija sistemoje (angl. RAPEX).

▸ Informacijos apie visame pasaulyje atšauktus nesaugius produktus ieškokite Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (angl. OECD) interneto svetainėje.