en

Pavojų sveikatai galėjo kelti žaislinis puodelis ir ilgintuvas

Pavojų sveikatai galėjo kelti žaislinis puodelis ir ilgintuvas

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) skyrė sankcijas UAB „Šviesos magija“ ir UAB „Auslinda“ už į Lietuvos rinką tiektus rimtą pavojų sveikatai kėlusius produktus.

 

VVTAT Šiaulių regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą vienoje iš Šiaulių prekybos vietų, kur bandymams atrinko importuotojo UAB „Šviesos magija“ į rinką teiktą elektros ilgintuvą „Bellight“. Bandymų metu nustatyta, jog ilgintuvo konstrukcija neatitinka saugos reikalavimų bei privalomo žymėjimo, taip keldama rimtą riziką patirti elektros smūgį, nudegimus ar sukelti gaisrą.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, parduotų ilgintuvų kiekį ir tai, kad nukentėjusių asmenų nėra, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Šviesos magija“ skirta 1325 eurų bauda. Bendrovė taip pat įpareigota nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

VVTAT Vilniaus regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą Vilniuje esančioje parduotuvėje ir bandymams atrinko platintojo UAB „Auslinda“ teiktą žaislinį puodelį „Peppa Pig“. Bandymai parodė, kad žaislo konstrukcija neatitinka saugos reikalavimų ir kelia rimtą riziką sveikatai. Tempimo bandymo metu atsiskyrė smulkios žaislo detalės, kurias vaikas gali įsidėti į burną ir užspringti.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir tai, jog nei vienas žaislas nebuvo parduotas ir nukentėjusių asmenų nėra, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Auslinda“ skirta 150 eurų bauda.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius