en

Po derybų su Europos Komisija – aiškesni „Airbnb“ apgyvendinimo paslaugų pasiūlymai vartotojams

Po derybų su Europos Komisija – aiškesni „Airbnb“ apgyvendinimo paslaugų pasiūlymai vartotojams

Po beveik metus užtrukusių Europos Komisijos derybų su amerikiečių bendrove „Airbnb“, bendrovė pradėjo aiškiau teikti informaciją vartotojams apie apgyvendinimo paslaugų pasiūlymus. Situacija pasikeitė po to, kai 2018 m. liepą Europos Komisija ir ES vartotojų apsaugos institucijos paragino bendrovę užtikrinti, kad vartotojams būtų teikiama aiški ir visapusiška informacija. „Airbnb“ atsižvelgė į pateiktas rekomendacijas ir įsipareigojo suderinti savo veiklą ir paslaugų teikimo sąlygas su ES vartotojų teisių apsaugą reglamentuojančiais teisės aktų reikalavimais.

 

Pagrindiniai „Airbnb“ platformoje įgyvendinti pakeitimai:

  • atlikdami apgyvendinimo paslaugos pasiūlymo paiešką pagal pasirinktas datas naudotojai rezultatų puslapyje dabar mato visą kainą, įskaitant visus mokesčius bei rinkliavas (pavyzdžiui, mokesčius už aptarnavimą, valymą ir vietos mokesčius), todėl tolesniuose puslapiuose netikėtų privalomų mokesčių nebeatsiras;
  • „Airbnb“ aiškiai atskiria, ar apgyvendinimo pasiūlymą rinkai teikia privatus ar juridinis asmuo;
  • „Airbnb“ savo svetainėje pateikia lengvai randamą nuorodą į elektroninio ginčų sprendimo platformą ir visą būtiną su ginčų sprendimu susijusią informaciją.

 

Išsamiau apie „Airbnb“ bendradarbiavimą su vartotojų teises užtikrinančiomis institucijomis skaitykite Europos Komisijos pranešime spaudai.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius