en

Pradedami patikrinimai sekso reikmenų parduotuvėse

Pradedami patikrinimai sekso reikmenų parduotuvėse

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) pradeda tikrinimų programą, kurios metu specializuotose sekso reikmenų parduotuvėse bus tikrinamos kosmetikos ir chemijos prekės bei prekės, kurioms privalomos naudojimo instrukcijos.

 

Mažmeninės prekybos taisyklės numato, kad prekyba sekso reikmenimis (išskyrus kontraceptines priemones) vykdoma specializuotose, t. y. tik sekso reikmenims skirtose parduotuvėse. Būtent tokiose parduotuvėse š. m. spalio 1 – lapkričio 29 dienomis bus atliekami patikrinimai, kurių metu bus siekiama įvertinti esamą situaciją rinkoje bei užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiamos kosmetikos ir chemijos prekės atitiktų keliamus saugos ir ženklinimo reikalavimus, o vartotojai gautų visą būtiną informaciją apie parduodamas prekes ir saugų jų naudojimą. Produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų neatitinkantys gaminiai gali sukelti pavojų vartotojų sveikatai arba gyvybei.

 

Tikrinimų metu, kurių numatoma atlikti po 3 kiekvienam iš Tarnybos regionų rinkos priežiūros skyrių, bus vertinamas skirtingų platintojų bei gamintojų parduodamų produktų ženklinimo atitikimas, privalomieji bei lydintys dokumentai, o esant pagrįstų įtarimų, kad produktas gali būti nesaugus – bus atrenkami bandiniai. Be minėtų kriterijų taip pat numatyta įvertinti, ar pardavėjai tinkamai užtikrina pareigą suteikti informaciją vartotojui ir pateikia privalomas naudojimo instrukcijas elektronikos prekėms, įrangai bei panašioms parduodamoms prekėms patvarioje laikmenoje.

 

Nustačius pažeidimų, verslininkams gali būti taikomos nuobaudos, rinkos ribojimo priemonės arba pateikti pasiūlymai, kaip geriau užtikrinti keliamus reikalavimus. Tikimasi, kad vykdoma tikrinimų programa paskatins verslininkus siekti aukštesnių veiklos standartų bei tiekti į Lietuvos rinką tik kokybiškas bei saugias prekes.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius