en

Prekių nepristatančiai ir pinigų negrąžinančiai Tavoakcijos.lt skirta bauda

Prekių nepristatančiai ir pinigų negrąžinančiai Tavoakcijos.lt skirta bauda

Asociatyvi nuotrauka

 

Internetinėje parduotuvėje www.tavoakcijos.lt vartotojams parduotų mobiliųjų telefonų nepristatanti ir sumokėtų pinigų negrąžinanti UAB „Skaitmena“ už įsipareigojimų nevykdymą turės sumokėti baudą.

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) gavo 8 vartotojų prašymus, kuriuose nurodoma, jog įsigijus mobiliuosius telefonus internetinėje parduotuvėje www.tavoakcijos.lt, šie nebuvo pristatyti, o už pirkinius sumokėti pinigai – negrąžinti. VVTAT kreipėsi į pardavėją, siūlydama ginčus išspręsti taikiai, tačiau tik vienas prašymas buvo išspręstas taikiu sutarimu.

 

Pardavėjui nesprendžiant kitų vartotojų ginčų ir neteikiant paaiškinimų dėl susiklosčiusios situacijos, VVTAT inicijavo bylą dėl Civilinio kodekso 6.359 straipsnio 2 dalies (pareiga pristatyti prekes vartotojams) pažeidimo.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už vartotojams nepristatomas prekes ir taip pažeistas Civilinio kodekso nuostatas UAB „Skaitmena“ skirta 2 750 eurų bauda.

 

Primename, kad šalims sudarius pirkimo–pardavimo sutartį, pardavėjui keliama pagrindinė jo pareiga – perduoti daiktus pirkėjui. Už Civilinio kodekso 6.359 straipsnyje nurodytų reikalavimų nesilaikymą pardavėjui gali būti taikomos ekonominės sankcijos.

 

VVTAT komisijos nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius