en

Prekių nepristatančiai www.pigunamams.lt – pakartotinė sankcija

Prekių nepristatančiai www.pigunamams.lt – pakartotinė sankcija

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl UAB „Techmada“ Civilinio kodekso 6.359 straipsnio pažeidimo – prekiaudama internetinėje parduotuvėje www.pigunamams.lt bendrovė pažeidė vartotojų teises.

 

Nuo 2019 m. lapkričio mėnesio VVTAT sulaukė 10 vartotojų prašymų dėl internetinėje parduotuvėje www.pigunamams.lt įsigytų, bet nepristatytų prekių bei negrąžinamų už jas sumokėtų pinigų. Nei vieno iš vartotojų prašymų bendrovė nesprendė taikiai.

 

Atsižvelgdama į bendrovės nevykdomus įsipareigojimus, VVTAT pradėjo vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrą ir, įvertinusi tyrimo aplinkybes, skyrė UAB „Techmada“ 5 000 eurų baudą. Skirdama sankciją VVTAT komisija atsižvelgė į tai, kad bendrovė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Civilinio kodekso nuostatas – 2019 m. lapkritį už analogišką pažeidimą UAB „Techmada“ skirta 3 000 eurų bauda.

 

Primename, kad šiemet VVTAT nurodymu buvo užblokuota prieiga prie kitos UAB „Techmada“ valdomos internetinės parduotuvės – www.zidiniaikatilai.lt (išsamiau pranešime). Vykdydama prekybą minėtoje svetainėje, bendrovė piktybiškai nevykdė įsipareigojimų ir nepristatinėjo prekių vartotojams. Raginame nepasitikėti šios bendrovės valdomomis internetinėmis parduotuvėmis ir prekių nepirkti.

 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Nukentėję vartotojai dėl savo teisių gynimo turi teisę kreiptis į VVTAT el. paštu tarnyba@vvtat.lt arba raštu adresu Vilniaus g. 25, Vilnius. Pavyzdinę prašymo formą galima rasti VVTAT interneto svetainėje: http://vvtat.lt/vartotojams/kaip-pateikti-prasyma/431.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius