Pristatyta ES skubaus keitimosi informacija apie pavojingus vartotojų sveikatai gaminius sistemos ataskaita

Šiandien Europos Komisija Bukarešte (Rumunija) pristatė 2018 m. Europos Sąjungos skubaus keitimosi informacija apie pavojingus vartotojų sveikatai gaminius sistemos (RAPEX) ataskaitą.
Žiniasklaidai skirtame renginyje, kuriame dalyvavo visų šalių narių RAPEX nacionalinių kontaktinių taškų atstovai, už teisingumą, vartotojų teises ir lyčių lygybę atsakinga Europos komisarė Vera Jourova pasidžiaugė, kad vis daugiau vartotojų žino apie RAPEX sistemą ir aktyviai ja naudojasi, o produktų saugą užtikrinančios institucijos deda visas pastangas, siekdamos užtikrinti, kad į rinką patenkantys produktai būtų saugūs – 2018 m. sistemoje buvo paskelbta daugiau nei 2000 pranešimų apie nesaugius produktus. Komisarė pažymėjo, kad beveik pusė nesaugiais pripažintų produktų buvo pagaminti Kinijoje, taigi bendradarbiavimas su Kinijos institucijomis ir toliau išlieka vienu iš Europos Komisijos prioritetų. Pavojingų gaminių sąraše pirmauja nesaugūs žaislai, keliantys cheminį pavojų bei riziką susižeisti.
Žiniasklaidai skirtame Europos Komisijos renginyje pasigirdo siūlymų atnaujinti RAPEX internetinę svetainę, kad ji taptų patrauklesnė ir patogesnė vartotojams.
Nuo 2003 m. veikianti RAPEX sistema užtikrina, kad informacija apie visoje Europoje pašalintus iš rinkos ir (arba) atšauktus pavojingus ne maisto produktus būtų greitai perduota valstybėms narėms ir Europos Komisijai. Tokiu būdu visoje Europos Sąjungoje galima operatyviai imtis tinkamų tolesnių veiksmų (uždrausti ar sustabdyti pardavimą, pašalinti produktą iš rinkos, atšaukti arba uždrausti importuoti muitinės institucijoms). Šiuo metu sistema apima 31 šalį (Europos Sąjungos valstybes nares, Islandiją, Lichtenšteiną ir Norvegiją). Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba yra paskirta atsakinga už RAPEX sistemos valdymą Lietuvoje.
Išsamią informaciją apie pristatytus rezultatus rasite Europos Komisijos puslapyje:
Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius