*skip_to_content*
en

Raginame tėvus būti atidiems, kai palieka vaiką su mobiliąja įranga

Raginame tėvus būti atidiems, kai palieka vaiką su mobiliąja įranga

Vaikas įsigijo programinės įrangos, žaidimų priemonių ar prisijungimo kodų, telefoną ar kitą jam patrauklų daiktą vien dėl to, kad tėvai paliko kompiuteryje prieigą prie savo duomenų ar paskyros?

 

Atsižvelgdami į dažnai užduodamus klausimus, patariame: jeigu vaikai nori naudotis internetinėmis paslaugomis, pavyzdžiui, socialiniais tinklais, atsisiųsti muzikos arba žaidimų, jiems dažnai reikia gauti vieno iš tėvų arba teisinio globėjo pritarimą, nes teikiant šias paslaugas naudojami vaiko asmens duomenys. Tėvų sutikimo kontrolės priemonės turi būti veiksmingos, dažniausiai vieno iš tėvų e. pašto adresu siunčiama patvirtinimo žinutė.

 

Todėl būtent tėvus raginame būti atidžius, jei palieka nepilnametį asmenį su mobiliąja įranga:

 

  • Gavę informaciją (e. paštu ar SMS žinute) apie norimą įsigyti programėlę, įsitikinkite, ar tikrai norite ją įsigyti arba atsiųsti savo vaikui.
  • Patikrinkite, ar vaiko norimos įdiegti programėlės atitinka jo amžių.
  • Nustatykite apsaugas priėjimui prie savo virtualių mokėjimo paskyrų, kad mokėjimai būtų atliekami tik patvirtinus PIN kodą ar biometrinius duomenis.
  • Jeigu socialiniuose tinkluose nurodyta, nuo kurio amžiaus (dažnai nurodytas amžius yra 13–16 m.) gali naudotis nepilnametis, įvertinkite, ar jaunesniam vaikui yra saugu ir reikalinga dalyvauti socialinio tinklo veikloje.

Įstatymų naujovės