en

Rekomendacijos keliaujantiems: prieš išvykdami patikrinkite, kokie įspėjimai dėl saugumo taikomi konkrečiai šaliai

Rekomendacijos keliaujantiems: prieš išvykdami patikrinkite, kokie įspėjimai dėl saugumo taikomi...

Įsibėgėjus pavasariui ir suaktyvėjus turistiniam sezonui, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba dalinasi aktualia Užsienio reikalų ministerijos informacija bei sąrašu šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą: http://keliauk.urm.lt/lt/location.

 

Patikrinkite rekomendacijas dėl kelionės saugumo šalyje

 

Į užsienio šalį keliaujantiems turistams bei organizuotas turistines keliones rengiantiems kelionių organizatoriams rekomenduojama atkreipti dėmesį į Užsienio reikalų ministerijos svetainėje skelbiamą šalių, į kurias vykstant rekomenduojama įvertinti įspėjimus dėl kelionės saugumo, sąrašą bei pateikiamas rekomendacijas. Svetainėje veikiančios paieškos pagalba galima lengvai patikrinti, kokios specifinės rekomendacijos numatytos konkrečiai šaliai, kokioje šalyje rekomenduojama laikytis atitinkamų atsargumo priemonių, o į kurią šalį vykti iš viso nerekomenduojama.

 

Ne tik rekomendacijos

 

Svetainėje pateikiamos ne tik rekomendacijos apie galimas atsargumo priemones atitinkamoje šalyje, taip pat joje galima rasti naudingos informacijos apie kelionei reikalingus dokumentus, vizas, skiepus, informaciją, ar šalyje veikia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė ir kt.

 

Vykstantiems į valstybę, kurioje rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, taip pat rekomenduojama užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje http://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

 

Dar daugiau patarimų atostogaujantiems galite rasti čia.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius