*skip_to_content*
en

Skirta sankcija už rinkoje nustatytą nesaugų paspirtuką

Skirta sankcija už rinkoje nustatytą nesaugų paspirtuką

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) nustatė, kad UAB „Tavo noras“ pažeidė Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo (toliau – Produktų saugos įstatymas) nuostatas, teikdama į rinką pavojingą žaislą – paspirtuką „SCOOTER“ 2674, kilmės šalis – Kinija (toliau – žaislas).

 

Patikrinimo metu nustatyta, kad žaislo mechaninės ir fizinės savybės neatitinka keliamų reikalavimų, t. y. nepateiktos priežiūros ir surinkimo instrukcijos lietuvių kalba, reikalavimų neatitinka priekinio rato skersmuo, vairavamzdžio statinis stipris, rankenų galo skersmuo, nusitraukia apsauginės movos ir atsidengia išsikišęs metalinis vamzdelis. Taip pat žaislas nepaženklintas gamintojo bei importuotojo rekvizitais. Žaislui nustatytas vidutinis rizikos lygis, t. y. žaislas gali kelti pavojų asmenų saugai ir sveikatai.

 

Įvertinus tyrimo aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies pažeidimą bendrovei skirta 880 EUR bauda. Bendrovė įpareigota nedelsiant nutraukti gaminio teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

 

 Nustatytas nesaugus žaislas – paspirtukas „SCOOTER“ 2674

 

Jei įsigijote šį produktą, raginame kreiptis į bendrovę bei susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildomai pažymime, kad kilus įtarimų, jog tam tikras produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės