*skip_to_content*
en

Skirtos baudos už informacijos neteikimą vartotojams ir VVTAT

Skirtos baudos už informacijos neteikimą vartotojams ir VVTAT

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) už Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Vartotojų teisių apsaugos įstatymo nuostatų pažeidimus skyrė baudas MB „Borevita“ bei VšĮ „Kultūra, menai, pramogos“.

 

VVTAT gavo 16 vartotojų prašymų dėl MB „Borevita“ valdomoje elektroninėje parduotuvėje www.perkupigiau.lt įsigytų prekių. Vartotojai skundėsi, kad grąžinus nekokybiškas ar netinkančias prekes, MB „Borevita“ negrąžina pinigų per nustatytus terminus, taip pat vartotojai nebegauna atsakymų į užklausimus. Gautus vartotojų prašymus dėl MB „Borevita“ veiklos VVTAT išnagrinėjo vartotojų ginčų sprendimo ne teisme tvarka. Dėl prašymų priimti nutarimai tenkinantys vartotojų reikalavimus atlyginti patirtus nuostolius (vieno prašymo atveju ginčas tarp šalių išsisprendė taikiai).

 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, MB „Borevita“ skirta 2750 EUR bauda.

 

VVTAT taip pat atliko tyrimą dėl VšĮ „Kultūra, menai, pramogos“ veiklos. VVTAT sulaukė 15 vartotojų prašymų dėl neįvykusio karnavalo „Eksperimentas su Boris Brejcha“ ir renginio organizatoriaus VšĮ „Kultūra, menai, pramogos“ negrąžinamų už bilietus vartotojų sumokėtų pinigų bei nepateiktų atsakymų į vartotojų kreipimųsis. Tyrimo pradžioje VšĮ „Kultūra, menai, pramogos“ teikė atsakymus VVTAT apie planuojamą naują renginio datą bei vartotojams planuojamus siūlyti kuponus, tačiau VVTAT nurodžius, kad teisės aktų nuostatos numato pareigą grąžinti vartotojams sumokėtus pinigus, į vėlesnius VVTAT užklausimus atsakymų iš renginio organizatoriaus nebuvo gauta. Gautus vartotojų prašymus VVTAT išnagrinėjo vartotojų ginčų sprendimo ne teisme tvarka ir priėmė nutarimus, tenkinančius vartotojų reikalavimus atlyginti patirtus nuostolius.

 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VšĮ „Kultūra, menai, pramogos“ skirta 1375 EUR bauda.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Taip pat primename, kad įsigaliojęs VVTAT nutarimas (taip pat ir nutarimas dėl vartotojų ginčų sprendimo ne teismo tvarka) yra vykdomasis dokumentas. Jeigu šis VVTAT nutarimas neįvykdomas, jis gali būti vykdomas priverstinai (antstolio pagalba) Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės