*skip_to_content*
en

Skirtos sankcijos už elektroniniu paštu teiktą nepageidaujamą reklamą

Skirtos sankcijos už elektroniniu paštu teiktą nepageidaujamą reklamą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie UAB „Kauno reklama“ ir Feel Group, UAB nustatytus Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimus bei bendrovėms pritaikytas sankcijas.

 

Tarnyba gavo vartotojo prašymą dėl Feel Group, UAB elektroniniu paštu teikiamos nepageidaujamos reklamos. Vartotojas informavo, kad nėra davęs sutikimo siųsti reklaminę informaciją, o vartotojui informavus bendrovę, kad reklamos gauti nepageidauja, ši reklama ir toliau siunčiama vartotojui.

 

Tyrimo metu nustatyta, kad bendrovė interneto tinklalapyje www.feel.lt vykdė įvairias reklamos kampanijas, pasitelkdama grupinius apsipirkimo portalus, trečiuosius reklamos sklaidos partnerius, „Facebook“, „Instagram“ ir „Google“ tinklus. Bendrovė informavo, kad vartotojas nepatikslino, kokiu paštu gauna nepageidaujamą reklamą, todėl, gavusi Tarnybos raštą, bendrovė nedelsiant sustabdė reklamų siuntimą bei ėmėsi priemonių panašioms situacijoms išvengti. Bendrovė nurodė, kad šiuo metu keičiama sistema, kuri iš pageidaujančio užsiprenumeruoti naujienlaiškį asmens reikalaus papildomo patvirtinimo elektroniniu paštu dėl prenumeratoriaus tapatybės nustatymo ir patvirtinimo. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 1 000 eurų bauda.

 

Tarnyba taip pat gavo vartotojo prašymą dėl UAB „Kauno reklama“ elektroniniu paštu teikiamos nepageidaujamos reklamos. Prašyme vartotojas pažymėjo, kad nėra davęs sutikimo gauti panašaus pobūdžio reklaminę informaciją.

 

Tyrimo metu bendrovė paaiškino, kad vartotojo elektroninis paštas į bendrovės duomenų bazę pateko atsitiktinai, todėl buvo nedelsiant panaikintas. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 750 eurų bauda.

 

Primename, kad reklama telefonu, telefaksu, teleksu bei elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu arba jo prašymu, todėl jei gaunate reklamą, nors nedavėte tokio sutikimo, Jūs turite teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kartu pateikiant skleidžiamos reklamos kopijas.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės