*skip_to_content*
en

Skirtos sankcijos už į rinką teiktus nesaugius žaislus ir kosmetikos gaminius

Skirtos sankcijos už į rinką teiktus nesaugius žaislus ir kosmetikos gaminius

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie patikrinimų metu aptiktus nesaugius produktus bei bendrovėms UAB „Viskas už vieną eurą“, UAB „Eveltita“ ir UAB „Preseller“ pritaikytas sankcijas.

 

Tarnybos Panevėžio apskrities skyrius atliko patikrinimą UAB „Viskas už vieną eurą“ prekybiniame padalinyje adresu Ukmergės g. 25-7, Panevėžys ir nustatė, kad bendrovė į rinką teikia nesaugų žaislą – lėlę Art. No. 140226. Atlikus bandymus buvo nustatyta, kad lėlės cheminės savybės neatitinka teisės aktų reikalavimų, t. y. ftalato DEHP kiekis viršija nustatytą ribinę koncentraciją. Žaislui nustatyta rimta rizika – kyla apsinuodijimo pavojus. Įvertinus tyrimo aplinkybes ir tai, kad bendrovė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatas, Tarnybos komisija bendrovei skyrė 1 000 EUR baudą.

 

 

Nustatyta nesaugi lėlė Art. No. 140226

 

Tarnybos Kauno apskrities skyrius atliko patikrinimą UAB „Eveltita“ parduotuvėje adresu Pramonės pr. 16, Kaunas ir nustatė, kad žaislo – triratuko „Trike“ T300 EKIRT mechaninės savybės neatitinka teisės aktuose nustatytų saugos reikalavimų. Bandymų metu nustatyta, kad į triratuko tiesiogiai pedalais varomo priekinio rato angas visiškai telpa 5 mm skersmens matavimo strypas – tokiu būdu vaikas gali įterpti galūnę į plyšį ir susižeisti. Žaislui nustatyta rimta rizika ir įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei tai, kad į rinką pateikti žaislai nebuvo realizuoti, už Įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirtas įspėjimas.

 

 Nustatytas nesaugus triratukas „Trike“ T300 EKIRT

 

Tarnybos Tauragės apskrities skyrius atliko patikrinimą prekybos centre „Maxima“ adresu Dariaus ir Girėno g. 12, Šilalė, ir nustatė, kad UAB „Preseller“ teikė į rinką kosmetikos reikalavimų neatitinkančius gaminius. Įvertinus kosmetikos gaminių ženklinimo rekvizitų atitiktį, nustatyta, kad reikalavimų neatitiko apsauginis losjonas nuo saulės SUN TROPIC SPF 30 ir apsauginis losjonas nuo saulės vaikams SUN TROPIC SPF 30 – šių kosmetikos gaminių ingredientų sąraše nurodytos medžiagos (methylisothiazolinonas ir methylchloroisothiazolinonas) yra neleistinos naudoti. Kosmetikos gaminiams nustatyta rimta rizika (toksiškumo pavojus) ir už Įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 796 EUR bauda.

 

 

Nustatyti nesaugūs kosmetikos gaminiai

 

Bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus. Jei įsigijote vieną iš šių produktų, raginame kreiptis į bendroves bei susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

Primename, kad kilus įtarimų, jog produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Informaciją apie nustatytus nesaugius produktus galite rasti čia.

 

 

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės