*skip_to_content*
en

Skirtos sankcijos už Lietuvos rinkai teiktus nesaugius produktus

Skirtos sankcijos už Lietuvos rinkai teiktus nesaugius produktus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie nustatytus nesaugius produktus bei įmonėms taikytas sankcijas už Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo (toliau – Produktų saugos įstatymas) nuostatų pažeidimus.

 

Tarnybos Šiaulių apskrities skyrius atliko patikrinimą IĮ „Rolimeda“ parduotuvėje „Žaislai+“, kurio metu saugos reikalavimų atitikimo įvertinimui buvo atrinktas čiulptuko laikiklis su žaidimo elementais „Baby – Clip“. Bandymų metu nustatyta, kad čiulptuko laikiklio mechaninės ir fizikinės savybės neatitiko nustatytų saugos reikalavimų, dėl ko produktas kelia užspringimo ir uždusimo pavojų, taip pat produktas neatitiko ženklinimo reikalavimų. Produktui nustatyta rimta rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, įmonės bendradarbiavimą, bei atsižvelgiant į tai, kad į rinką buvo realizuotas tik 1 produkto vienetas, už Produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą įmonei skirtas įspėjimas.

 

Tarnybos Šiaulių apskrities skyrius taip pat atliko patikrinimą IĮ Grybausko parduotuvėje bei atrinko žaislą – traukinį „Cute train“, siekiant įvertinti jo mechanines ir fizines savybes. Bandymų metu nustatyta, kad žaislas  neatitinka saugos reikalavimų,  t. y. metimo bandymo metu atsiskyrusi detalė telpa į smulkių dalių cilindrą, todėl vaikas gali ją praryti ir paspringti arba uždusti. Žaislui nustatyta rimta rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir tai, kad įmonė tyrimo metu bendradarbiavo, už Produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą įmonei skirta 500 eurų bauda.

 

UAB „Norfos mažmena“ parduotuvėje atlikto patikrinimo metu Tarnybos Šiaulių apskrities skyrius bandymams atrinko vonios žaislą (importuotojas – UAB „Rivona). Bandymų metu nustatyta, kad žaislo cheminės savybės neatitinka nustatytų reikalavimų, t. y. žaislo sudėtyje nustatyta ftalato DEHP koncentracija viršija leistiną ribą. Žaislui nustatyta rimta rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, bendrovės bendradarbiavimą bei tai, kad bendrovė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Produktų saugos įstatymą, bendrovei skirta 1000 eurų bauda.

 

Klaipėdoje esančiame prekybos centre „DEPO“(UAB „DEPO DIY“) baldų apžiūros metu pastebėta, kad biuro kėdės SP-6170NQ konstrukcija galimai neatitinka saugos reikalavimų, todėl Tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius biuro kėdę atrinko saugos bandymams. Bandymų metu nustatyta, kad kėdė neatitinka saugos reikalavimų, t. y. kėdė virsta, o kėdės ratukai yra nevienodos konstrukcijos. Kėdei nustatyta didelė rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir bendrovės bendradarbiavimą, už Produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 350 eurų bauda.

 

Tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius taip pat atliko patikrinimą UAB „Silarta“, kurio metu nustatyta, kad blakstienų serumas (akių lašai) „Careprost“ galimai neatitinka kosmetikos gaminių reikalavimų. Apžiūros metu pastebėta, kad blakstienų serumo sudėtyje nurodyta veiklioji medžiaga bimatoprost, kuri yra vaistinė medžiaga, naudojama gydant glaukomą bei galinti sukelti šalutinį poveikį akims. Bendrovė produktą platino kaip kosmetikos gaminį – blakstienų augimą skatinančią priemonę. Produktui nustatyta aukšta rizika (alerginis pavojus), ir įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 796 eurų bauda.

 

R. Baltrūno įmonės prekybiniame padalinyje atlikto patikrinimo metu Tarnybos Vilniaus apskrities skyrius atrinko lėlę – undinėlė „The mini Mermade“ siekiant įvertinti žaislo chemines savybes. Atlikus bandymus buvo nustatyta, kad lėlės cheminės savybės neatitinka nustatytų reikalavimų, t. y. lelės sudėtyje nustatyta ftalatų DEHP ir DINP koncentracija viršija leistiną ribą. Žaislui nustatyta rimta rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, įmonės bendradarbiavimą bei nedidelį realizuotų žaislų kiekį, už Produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą įmonei skirta 144 eurų bauda.

 

Visos bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus. Jei įsigijote vieną iš šių produktų, raginame kreiptis į bendroves bei susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

Primename, kad kilus įtarimų, jog produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Informaciją apie nustatytus nesaugius produktus galite rasti čia.

 

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės