en

Skirtos sankcijos už nesaugų elektroninių cigarečių skystį ir darbo kėdę

Skirtos sankcijos už nesaugų elektroninių cigarečių skystį ir darbo kėdę

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) skyrė sankcijas UAB „Litradė“ ir UAB „Ermitažas“ – bendrovės teikė į Lietuvos rinką pavojų sveikatai keliančius produktus.

 

VVTAT Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą Klaipėdoje esančioje UAB „Litradė“ parduotuvėje, kur nikotino kiekio nustatymui atrinko elektroninių cigarečių skystį „Vampire Vape Nic Salts Heisenberg“. Atlikus bandymus nustatyta, kad pildyklės sudėtyje esantis nikotino kiekis viršija leistinas normas ir neatitinka Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme numatyto reikalavimo, jog nikotino turinčiame skystyje nikotino gali būt ne daugiau kaip 20 miligramų viename mililitre skysčio.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir į rinką pateiktų nesaugių pildyklių skaičių, už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pažeidimą UAB „Litradė“ skirta 578,50  eurų bauda.

 

VVTAT Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius taip pat atliko patikrinimą Mažeikiuose esančiame UAB „Ermitažas“ prekybos centre, kur kilus įtarimų dėl produkto saugos, bandymams atrinko darbo kėdę „CX 1126M“. Atlikus bandymus nustatyta, kad kėdė neatitinka stabilumo ir pasipriešinimo riedėjimui reikalavimų, todėl yra neaugi ir kelia rimtą riziką susižeisti. Patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad kėdei nepateikta naudojimo instrukcija valstybine kalba.

 

Atsižvelgiant į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo mastą, produkto keliamą riziką ir į rinką pateiktų produktų kiekį, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Ermitažas“ skirta 1000 eurų bauda.

 

Abi bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų tiekimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus ir susigrąžinti iš jų šiuos produktus. Nukentėjusių asmenų nenustatyta.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius