*skip_to_content*
en

Skirtos sankcijos už Reklamos įstatymo pažeidimus

Skirtos sankcijos už Reklamos įstatymo pažeidimus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo UAB „BIYOMA”, UAB vaistinė „Hiperfarma“  bei UAB „Proteino Standartai“ bylas dėl Reklamos įstatymo pažeidimų. Skleisdamos draudžiamus teiginius, bendrovės galėjo klaidinti vartotojus dėl maisto papildų bei maisto produktų savybių bei skatinti juos vartoti reklamose minėtų ligų gydymui ir profilaktikai.

 

UAB „BIYOMA“ maisto papildo BIYOMA Vitamin C complex“ reklamoje skleidė tokius teiginius, kaip: „mažina nuovargį, stimuliuoja kolageno gamybą, stimuliuoja psichologines funkcijas”, “<...> rekomenduojame jums naudoti vitaminą C ir stiprinti save, kad jūsų nepasiektų jokie virusai”, “kadangi šiuo metu situacija Lietuvoje yra vis dar intensyvi ir tiek daug mūsų yra sergančių“ ir kt., kurie galėjo sudaryti įspūdį, kad šis maisto papildas pasižymi gydomosiomis savybėmis, kurių neturi.

 

Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimai taip pat nustatyti UAB vaistinė „Hiperfarma“ maisto produktų reklamoje darė nuorodas į žarnyno veiklos gerinimą, cholesterolio bei cukraus kiekio kraujyje mažinimą, naudingą poveikį odai, akims, kraujagyslėms, širdžiai bei nurodomos profilaktinės savybės nuo storosios žarnos vėžio, diabeto ir nutukimo. Minėti teiginiai galėjo sukurti nepagrįstą įspūdį apie minėtų maisto produktų gydomąsias savybes, kurių tie produktai iš tiesų neturi, ir klaidinti vartotojus. 

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimus „BIYOMA“ bei UAB vaistinė „Hiperfarma skirti įspėjimai. Skiriant įspėjimus atsižvelgta į pažeidimų pobūdį, mastą, trukmę ir bendradarbiavimą tyrimo metu.

 

Dėl draudžiamų teiginių buvo įvertinta UAB „Proteino Standartai“ interneto tinklalapyje https://protein-inn.lt skleista reklama. Bendrovė, reklamuodama maisto produktus (kreminis žemės riešutų sviestas ir traškus žemės riešutų sviestas) reklamoje nurodė užuominas į gydomąsias ir profilaktines savybes, naudojo nepagrįstus sveikatingumo ir maistingumo teiginius, tokius kaip: „tyrimai atskleidžia, kad žemės riešutų sviestas turi daug teigiamų savybių sveikatai: sumažina riziką susirgti širdies, kraujagyslių ligomis, storosios žarnos vėžiu. Dėl sudėtyje esančio didelio niacino kiekio padeda stiprinti nervų sistemą, virškinimo traktą, normalią skydliaukės veiklą, subalansuoja cholesterolio kiekį kraujyje”. Taip pat reklamoje nebuvo nurodytas maistinių medžiagų kiekis abiejuose maisto produktuose bei nenurodyta įvairios ir subalansuotos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo svarba.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, atsižvelgiant į pažeidimo pobūdį, mastą, trukmę, taip pat į bendradarbiavimą tyrimo metu, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimus UAB „Proteino Standartai“ skirta 1 382 eurų bauda.

 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. 

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės