*skip_to_content*
en

Skirtos sankcijos už rinkoje nustatytus nesaugius produktus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, išnagrinėjusi Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo pažeidimo bylas, skyrė sankcijas už Lietuvos rinkoje aptiktus nesaugius produktus. Atliktų bandymų metu produktų saugos reikalavimų neatitiko:

 

  • UAB „Profisa“ žaislinis malūnsparnis su saldainiais. Bandymo metu nustatytas aukštas produkto rizikos lygis – dėl atsiskiriančių detalių kyla uždusimo, užspringimo, susižalojimo pavojus. Taip pat nustatyta, kad produkto etiketėje pateikta informacija dėl amžiaus grupės yra neteisinga, t. y. produktas netinka vaikams iki 3 metų. Įvertinus tai, kad įmonė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Produktų saugos įstatymą, įmonei skirta 1100 eurų bauda.
  • UAB „Ridiva“ įkroviklis Tellos X050. Bandymų metu nustatyta, kad produktas neatitinka standarto reikalavimų – nenurodyta vardinė įkroviklio srovė, nepakankamas įkroviklio elektrinis atsparumas. Atsižvelgiant į tai, produktui nustatytas aukštas rizikos lygis – pavojus žmogaus gyvybei. Už Produktų saugos įstatymo pažeidimą įmonei skirta 400 eurų bauda.

 

Nesaugius produktus į rinką teikusios įmonės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

Atkreipiame dėmesį, jei įsigijote vieną iš minėtų produktų, raginame kreiptis į nurodytas įmones ir grąžinti nesaugius produktus bei susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildomai pažymime, kad kilus įtarimų, kad įsigytas produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei pageidautina pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

Įstatymų naujovės