*skip_to_content*
en

Skirtos sankcijos už rinkoje nustatytus nesaugius žaislus ir kosmetikos gaminius

Skirtos sankcijos už rinkoje nustatytus nesaugius žaislus ir kosmetikos gaminius

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie patikrinimų metu aptiktus nesaugius produktus ir bendrovėms pritaikytas sankcijas.

 

Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatas pažeidė UAB „Žoržikas“, teikdama į rinką nesaugų žaislą – lėlę M S6 A. Bandymų metu nustatyta, kad lėlės cheminės savybės neatitinka teisės aktų reikalavimų, t. y. ftalatų kiekis viršija nustatytą ribinę koncentraciją. Žaislui nustatytas aukštas rizikos lygis – vartotojams kyla apsinuodijimo pavojus. Įvertinus tyrimo aplinkybes ir tai, kad bendrovė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Įstatymo nuostatas, Tarnybos komisija bendrovei skyrė 900 EUR baudą.

 

Dar vienas nesaugus žaislas patikrinimo metu nustatytas UAB „Nersama“ prekybiniame padalinyje. Bandymų metu nustatyta, kad lėlės „Beautifull fashion show” cheminės savybės neatitinka reikalavimų – nustatytas cheminių medžiagų DEHP ir DINP kiekis viršija leistinas normas. Produktui nustatytas aukštas rizikos lygis (apsinuodijimo pavojus). Įvertinus tyrimo aplinkybes ir tai, kad bendrovė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Įstatymo nuostatas, bendrovei skirta 1 000 EUR bauda.

 

Nesaugius kosmetikos gaminius į rinką teikė UAB „Kosmelita“. Patikrinimo metu parduotuvėje „Eurokos“ buvo vertinama kosmetikos gaminių ženklinimo rekvizitų atitiktis teisės aktų nustatytiems reikalavimams. Reikalavimų neatitiko šie kosmetikos produktai: veido kremas „Marbert 24h Aqua Booster 03 Medium“, veido kremas „Marbert 24h Aqua Booster 02 Light“, kūno losjonas „Laura Vandini Cashmere“, dušo kremas „Laura Vandini Cashmere“ ir dieninis kremas „Roskošnoje Pitanije Argan i Mindal“. Minėtų produktų ingredientų sąraše nustatytos medžiagos, kurios yra neleistinos naudoti. Kosmetikos gaminiams nustatyta rimta rizika (toksiškumo pavojus) ir už Įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 796 EUR bauda.

 

Visos bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

Jei įsigijote vieną iš šių produktų, raginame kreiptis į bendroves bei susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

Papildomai pažymime, kad kilus įtarimų, jog tam tikras produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Informaciją apie nustatytus nesaugius produktus galite rasti čia.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės