*skip_to_content*
en

Skirtos sankcijos už vartotojų klaidinimą ir nepageidaujamą reklamą

Skirtos sankcijos už vartotojų klaidinimą ir nepageidaujamą reklamą

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie nustatytus Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo (toliau – Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymas) bei Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo (toliau – Reklamos įstatymas) nuostatų pažeidimus bei bendrovėms taikytas sankcijas.

 

Tarnyba gavo vartotojos prašymą dėl UAB „VS Fitness“ veiksmų. Vartotoja informavo, kad pagal sporto klube bei bendrovės interneto tinklalapyje www.vs-fitness.lt skelbiamą akciją, kurios metu įsigijus 3 mėnesių visos dienos abonementą dovanojama kokteilinė, įsigijo minėtą abonementą, tačiau šios dovanos negavo.

 

Tyrimo metu nustatyta, kad skelbdama minėtą akciją bendrovė nepateikė išsamios informacijos, kad pasinaudojus „Ozas“ lojalumo kortele gali būti pritaikyta kita nuolaida, o kokteilinės akcija nebus taikoma, todėl vartotojai pasinaudojus šia lojalumo kortele dovana nebuvo suteikta. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, Tarnybos komisija nutarė, kad UAB „VS Fitness“ informaciją apie vykdomos akcijos sąlygas pateikė neaiškiai ir taip galėjo iškreipti vartotojų ekonominį elgesį, todėl už Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 300 eurų bauda.

 

Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimas nustatytas UAB „Qualified Solutions Partners“ vykdytoje veikloje. Tarnyba gavo vartotojo prašymą dėl bendrovės nepageidaujamos reklamos į vartotojo elektroninio pašto dėžutę siuntimo, nors vartotojas nebuvo davęs sutikimo gauti šią reklamą.

 

Aiškindama savo poziciją, bendrovė informavo, kad prieš 2 metus vykdytos akcijos „rekomenduok mus 5 draugams ir gauk papildomą 5 % nuolaidą“ metu surinkti elektroninių paštų adresai buvo perkelti į bendrovės duomenų bazę, iš kurios yra siunčiami naujienlaiškiai. Bendrovė pažymėjo, kad gavusi vartotojo prašymą nutraukti reklamos siuntimą, savo domenų bazėje nerado vartotojo nurodyto elektroninio pašto. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už nepageidaujamos reklamos siuntimą bendrovei skirta 1000 eurų bauda.

 

Primename, kad reklama telefonu, telefaksu, teleksu bei elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu arba jo prašymu, todėl jei gaunate reklamą, nors nedavėte tokio susitikimo, Jūs turite teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kartu pateikiant skleidžiamos reklamos kopijas.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės