en

Su vartotojais nekomunikuojantys verslininkai sulaukė pasekmių

Su vartotojais nekomunikuojantys verslininkai sulaukė pasekmių

UAB „Pigu“ bei UAB „Autodna“ teks susimokėti už tylėjimą – motyvuotų atsakymų į vartotojų pretenzijas neteikusioms bendrovėms skirtos baudos už Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pažeidimus.

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) sulaukė keleto vartotojų prašymų dėl ginčų su UAB „Pigu“ bei UAB „Autodna LT“. Vartotojai informavo, kad siekdami taikiai išspręsti kilusius ginčus (gauta prekė neatitiko užsakymo, įsigytas galimai netinkamos kokybės produktas, vartotojo manymu jam buvo nepilnai suteikta paslauga) kreipėsi į verslininkus su pretenzijomis, tačiau nei viena, nei kita bendrovė neskubėjo pateikti motyvuotų atsakymų.

 

Tarnybai taip pat nesulaukus bendrovių paaiškinimų, pradėtos galimo Vartotojų teisių apsaugos įstatymo nuostatų pažeidimo nagrinėjimo procedūros. Nustatyta, kad abi bendrovės nepaisė įstatyme įtvirtintos pareigos motyvuotai ir ne vėliau kaip per 14 dienų atsakyti į vartotojo pretenziją. UAB „Pigu“ vartotojams pateikti atsakymai nebuvo motyvuoti ir pagrįsti dokumentais bei pateikti pavėluotai. Tuo tarpu UAB „Autodna LT“ atsakymo vartotojui nepateikė visai.

 

Įvertinus visas tyrimų metu nustatytas aplinkybes už Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pažeidimus abiem bendrovėms skirtos 72 eurų dydžio baudos.

 

Tarnyba dar kartą primena, kad verslininkas privalo neatlygintinai išnagrinėti vartotojo pretenziją ir ne vėliau kaip per 14 dienų nuo jos gavimo pateikti vartotojui motyvuotą ir konkrečiais įrodymais pagrįstą atsakymą. Be to, kai verslininkas atsisako tenkinti vartotojo reikalavimą, savo atsakyme jis privalo informuoti apie vartojimo ginčų sprendimo subjektą, į kurį gali kreiptis vartotojas. Reikalavimų nesilaikantiems verslininkams gali būti taikomos Vartotojų teisių apsaugos įstatyme numatytos sankcijos.

 

Tarnybos nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius