en

Tarnyba įspėja dėl internete siūlomų stebuklingų preparatų – gydyti gali tik vaistai!

Tarnyba įspėja dėl internete siūlomų stebuklingų preparatų – gydyti gali tik vaistai!

Reaguodama į skirtingose interneto svetainėse pasirodžiusią reklamą apie vartotojams kaip vaistą nuo žvynelinės siūlomą įsigyti kosmetikos gaminį – kremą PSORIMILK – Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pažymi, kad sveikatos sutrikimus gali gydyti tik vaistai ir įspėja vartotojus saugotis panašių internetinių sukčių.

 

Kaip atpažinti sukčius?

 

Paprastai tokių internetinių sukčių svetainėse įvairūs preparatai (maisto papildai, kosmetika, magnetinės juostelės, apyrankės ir pan.) siūlomi ypač patraukliomis kainomis, vartotojai raginami pasinaudoti tik jiems skirtu pasiūlymu, o kartais net išbandyti produktą nemokamai.  Pirmiausia siūlytume patikrinti kitų asmenų atsiliepimus apie reklamuojamą produktą bei konkrečią internetinę svetainę – jos dažnai išsiskiria savitu stiliumi, skelbia daug dėmesį atkreipiančių šūkių bei cituoja fiktyvių, Lietuvoje nedirbančių gydytojų bei neegzistuojančių specialistų nuomonę. Taip pat reikėtų atsargiau vertinti itin patrauklios kainos produktus arba produktus, kurie greitai ir be didesnių pastangų žada pasiekti labai gerų rezultatų, atkreipti dėmesį, kokią informaciją ir duomenis apie save pateikia verslininkas (t. y. nepasikliauti internetinėmis svetainėmis, kurios susisiekimui pateikia tik telefono numerį ar el. pašto adresą bei nenurodo informacijos apie įmonę, jos pavadinimą, juridinį statusą, adresą ir pan.), atkreipti dėmesį, ar svetainėje pateikta informacija yra rišli, o ne išversta automatinio vertimo programos pagalba.

 

Gydyti gali tik vaistai!

 

Būtina atkreipti dėmesį ir į reklamose vartojamus teiginius, nes jie turi būti pagrįsti teisinga ir su gaminiu susijusia informacija, o pardavėjas turi turėti tai patvirtinančius įrodymus. Svarbu atminti, kad gydyti gali tik vaistiniai preparatai, tuo tarpu maisto, maisto papildų, kosmetikos reklamose draudžiama nurodyti ar užsiminti apie tas produkto savybes, kurių jis neturi ar negali turėti, taip pat apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes. Nei maisto papildas, nei kosmetikos gaminys nėra laikomi vaistiniu preparatu, taigi, jeigu šie yra reklamuojami nurodant vaistinio preparato savybes, tokią informaciją reikėtų vertinti itin skeptiškai. Geriausias būdas įsigyti kokybiškus ir saugius vaistus – pirkti juos vaistinėse ar vaistinių internetinėse svetainėse.

 

Kilo abejonių dėl pasirinkto produkto kilmės ar pardavėjo patikimumo? Nerizikuokite savo bei artimųjų sveikata ir tokio produkto geriau nepirkite!

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius