en

UAB „AIKA DOVANOS“ nubausta už į rinką pateiktą nesaugų žaislą

UAB „AIKA DOVANOS“ nubausta už į rinką pateiktą nesaugų žaislą

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius (toliau – Tarnyba) atliko patikrinimą UAB „Egmina“ parduotuvėje, kur kilus įtarimų, kad realizuojamas žaislas – muzikinis lėktuvas su meškiuku ir būgnu (importuotojas – UAB „Aika dovanos“) gali būti nesaugus, atrinko jį bandymams atlikti. Bandymų metu nustatyta, kad žaislo mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka žaislų saugo reikalavimų, t. y. tempimo bandymo metu atsiskyrė žaislo detalės – ratukai, lėktuvo sparnai, propeleris, lipdukai su plastikine plėvele. Atsiskyrusios detalės yra mažų matmenų ir visiškai telpa į smulkių daiktų cilindrą, todėl žaislas kelia rimtą riziką – vaikas gali įkvėpti, uždusti ir susižeisti.

 

Be to, nustatyta, kad ant žaislo pakuotės pateikta informacija – netinka vaikams iki 3 metų amžiaus – yra neteisinga. Žaislas, pagal matmenis, funkcijas ir charakteristikas skirtas jaunesniems nei 3 metų amžiaus vaikams ir turi būti saugus jiems žaisti.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes už Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Aika dovanos” skirta 796 EUR bauda.

 

 

Primename, kad kilus įtarimų, jog produktas yra nesaugus, reikėtų kreiptis Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas. 

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius