en

UAB „All Media Lithuania“ ir UAB „Tipro Group“ savo tinklalapiuose skleidė paslėptą reklamą

UAB „All Media Lithuania“ ir UAB „Tipro Group“ savo tinklalapiuose skleidė paslėptą reklamą

 Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie UAB „Tipro Group“ ir UAB „All Media Lithuania“ nustatytus Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo (toliau – Reklamos įstatymas) nuostatų pažeidimus bei bendrovėms taikytas sankcijas.

 

Tarnyba gavo vartotojų pranešimų dėl interneto tinklalapiuose www.sportas.lt ir www.tv3.lt publikuotuose straipsniuose skleistos galimai paslėptos „ChickFit“ vištienos reklamos.

 

Atlikusi tyrimus, Tarnyba nustatė, kad UAB „Tipro Group“ priklausančiame interneto tinklalapyje www.sportas.lt ir UAB „All Media Lithuania“ priklausančiame interneto tinklalapyje www.tv3.lt publikuotuose straipsniuose buvo skleista vištienos „ChickFit“ reklama, kuri buvo pateikiama kaip asmeninė kultūrizmo čempiono Tomo Kairio teigiama nuomonė apie šį produktą. Publikuojami straipsniai nebuvo pažymėti žodžiu „Reklama“, dėl to vartotojai galėjo susidaryti įspūdį, jog pateikiama informacija yra objektyvi ir nešališka, ir dėl šios priežasties galėjo būti suklaidinti.

 

Tarnyba primena, kad reklama turi būti aiškiai atpažįstama pagal pateikimo formą, o jeigu tikėtina, kad reklamos vartotojai visuomenės informavimo priemonėje skleidžiamos reklamos dėl jos pateikimo formos gali neatpažinti, tokia reklama turi būti pažymėta žodžiu „Reklama“. Paslėpta reklama yra draudžiama.

 

Tyrimo metu abi bedrovės pažymėjo, jog nesiekė klaidinti vartotojų, o publikuojant straipsnius bendrovių darbuotojai per klaidą administravimo sistemose nepažymėjo minėtų straipsnių žodžiu „Reklama“.

 

Įvertinus tyrimų metu nustatytas aplinkybes, už Reklamos įstatymo 8 straipsnio 1 bei 2 dalies nuostatų pažeidimą UAB „Tipro Group“ ir UAB „All Media Lithuania“ skirta po 1000 eurų baudą.

 

Tarnybos komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius