en

UAB „Biofitus“ reklamoje skleidė draudžiamus teiginius

UAB „Biofitus“ reklamoje skleidė draudžiamus teiginius

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) UAB „Biofitus“ skyrė sankciją už reklamos reikalavimų nesilaikymą – maisto papildų reklamoje bendrovė naudojo teiginius apie savybes, kuriomis maisto papildai nepasižymi.

 

Tarnyba gavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos protokolą dėl UAB „Biofitus“ reklamos naudojimo reikalavimų nesilaikymo. Interneto tinklalapyje www.biofitus.lt reklamuodama 5 skirtingus maisto papildus bendrovė naudojo maistingumo bei sveikatingumo teiginius, o taip pat teiginius apie žmonių ligų gydymo, profilaktines bei kitas savybes, kurių maisto papildas neturi. Reklamoje naudoti tokie teiginiai kaip Atliekami moksliniai tyrimai patvirtina teigiamą „Kofermentas Q10“ poveikį sergant hipertenzija, Alzheimerio liga, stenokardija, krūties vėžiu, migrena, patyrus Miokardo infarktą“, „Sergant širdies ir kraujagyslių ligomis“, „Viena iš ginkmedžiui priskiriamų gydomųjų savybių yra gebėjimas keisti kraujo klampumą“ ir kt.

 

Vertindama pažeidimo mastą, Tarnybos komisija atsižvelgė į tai, kad bendrovės teiginiai apie įvairių ligų prevenciją ir gydymą galėjo būti aktualūs plačiam vartotojų ratui. Bendrovės skleistoje reklamoje užsimenama apie onkologinių ligų prevenciją, kas galėjo daryti poveikį onkologinėmis ligomis sergantiems asmenimis, kurie tokią informaciją vertina itin atidžiai ir jautriai. UAB „Biofitus“ reklamoje skelbta informacija galėjo padaryti poveikį vartotojų ekonominiam elgesiui, t. y. paskatinti vartotojus įsigyti reklamuojamus maisto papildus tikintis, kad jie turės nurodytų gydomųjų savybių, kurių iš tikrųjų neturi. Informacijai, įskaitant reklamą, taikomas tiesos reikalavimas, todėl vartotojas privalo gauti teisingą informaciją apie maisto papildus, kuria remdamasis galėtų priimti sprendimus dėl maisto papildų pasirinkimo ir jų vartojimo.

 

Bendrovė patikino, kad tik gavusi pranešimą apie galimą įstatymo pažeidimą, nedelsiant pašalino visus reklaminius tekstus. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo mastą, trukmę ir bendrovės bendradarbiavimą, už Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą UAB ,,Biofitus“ skirta 1 100 eurų bauda.

 

Tarnyba primena, kad maisto reklamoje draudžiama užsiminti apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes. Maisto papildas nėra vaistinis preparatas, todėl negali būti reklamuojamas nurodant vaistinio preparato savybes.

 

Tarnybos komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius