en

UAB „Etopas“ į rinką teikė nesaugius prausiklius voniai

UAB „Etopas“ į rinką teikė nesaugius prausiklius voniai

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) Tauragės apskrities skyrius atliko elektroninės parduotuvės www.badefee.lt patikrinimą, kurio metu nustatė, kad UAB „Etopas“ į rinką teikė kosmetikos produktams keliamų reikalavimų neatitinkančius gaminius.

 

Apžiūros metu nustatyta, kad aliejiniai prausikliai voniai „Badefee Tropical Beach, „Badefee Melon Party“, „Badefee Candy Love“, „Badefee Very Berry, „Badefee Magic Moment“, „Badefee Candy Crush“, „Badefee Herzblatt“, „Badefee Berry Pearl“, „Badefee Sweet Heart“, „Badefee Samba Swirl“ ir „BadePralinen Geshenkset“ skleidžia stiprų, patrauklų konditerinių gaminių kvapą, taip pat savo forma, išvaizda, dydžiu ir pakuote imituoja konditerinius maisto gaminius – orinius pyragaičius ir keksiukus. Maisto produktus primenantys kosmetikos gaminiai kelia pavojų vartotojų, ypač vaikų, sveikatai – vaikai gali jų paragauti, praryti ir užspringti.

 

Tarnyba primena, kad teikiant į rinką ir reklamuojant kosmetikos gaminius, draudžiama naudoti formuluotes, pavadinimus, prekės ženklus, vaizdinius ar kitus ženklus, kurie perkeltine ar kita prasme įteigtų, kad gaminiai turi savybių arba funkcijų, kurių iš tiesų neturi.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir tai, kad UAB „Etopas“ pakartotinai per vienerius metus pažeidė Produktų saugos įstatymo nuostatas, bendrovei skirta 1100 eurų bauda. Bendrovė buvo įpareigota nedelsiant iš rinkos pašalinti pavojingus produktus, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų jau įsigytus nesaugius aliejinius prausiklius voniai.

 

Primename, kad kilus įtarimų, jog produktas yra nesaugus, reikėtų kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Daugiau apie rinkoje nustatytus nesaugius produktus ir keliamus pavojus rasite čia.

 

Tarnybos komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius