en

UAB „Gintaro baldai“ teikė į Lietuvos rinką nesaugų stalą

UAB „Gintaro baldai“ teikė į Lietuvos rinką nesaugų stalą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) skyrė ekonominę sankciją UAB „Gintaro baldai“ – bendrovė teikė į Lietuvos rinką saugos reikalavimų neatitikusį stalą.

 

Tarnybos Marijampolės apskrities skyrius atliko patikrinimą UAB „Gintaro baldai“ parduotuvėje Marijampolėje, kur kilus įtarimų, kad realizuojamo kinų gamybos stalo „LAWA LOLA“ konstrukcija neatitinka saugos reikalavimų, stalas buvo paimtas bandymams.

 

Atlikus bandymus buvo nustatyta, kad stalas „LAWA LOLA“ yra nestabilus, virsta, ir taip gali kelti pavojų vartotojų saugai bei sveikatai (vartotojai gali susižeisti, nusiplikyti ant stalo pastatytu karštu skysčiu ir pan.). Įvertinus stalo saugą buvo nustatyta didelė rizika, bendrovė įpareigota nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

UAB „Gintaro baldai“ pateikė Tarnybai atsakymą bei patvirtinančius dokumentus, kad nesaugius produktus iš rinkos pašalino, savo interneto tinklalapyje www.gintarobaldai.lt ir prekybos vietose informavo vartotojus, taip pat išsiuntė pranešimus platintojams.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, bendrovės bendradarbiavimą, nedidelį realizuotų stalų kiekį ir tai, kad nukentėjusiųjų asmenų nebuvo, už Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą UAB „Gintaro baldai“ skirta 450 eurų bauda.

 

Naujausią informaciją apie Lietuvos rinkoje nustatytus nesaugius ne maisto produktus galite rasti čia: http://vvtat.lt/lt/pavojingi_produktai.html .

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius