en

UAB „IT verslo grupė” prekių pirkimo–pardavimo taisyklėse nustatyta nesąžiningų sąlygų

UAB „IT verslo grupė” prekių pirkimo–pardavimo taisyklėse nustatyta nesąžiningų sąlygų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino UAB „IT verslo grupė” prekių pirkimo–pardavimo elektroninėje parduotuvėje www.lubiniaisviestuvai.lt taisyklių sąlygas.

 

VVTAT komisija išnagrinėjo UAB „IT verslo grupė” prekių pirkimo–pardavimo elektroninėje parduotuvėje www.lubiniaisviestuvai.lt taisyklių sąlygas nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2021 m. spalio 15 d. priėmė nutarimą Nr. 10E-2648, kuriuo nustatė, kad tam tikros minimos sutarties (toliau – Sutartis) sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje įtvirtintus vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijus.

 

Dalis Sutarties sąlygų iš esmės pažeidė sutarties šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą, vartotojo teises ir interesus, netinkamai panaikino arba apribojo vartotojo teises verslininko ar kitos šalies atžvilgiu tuo atveju, kai verslininkas visiškai ar iš dalies neįvykdė, ar netinkamai įvykdė bet kokius sutartyje numatytus įsipareigojimus.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl Sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.