en

UAB „KITOX“ moterų higienos prekių reklamoje ir ant pakuočių skelbė tikrovės neatitinkančią informaciją

UAB „KITOX“ moterų higienos prekių reklamoje ir ant pakuočių skelbė tikrovės neatitinkančią...

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie UAB „KITOX“ vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą ir bendrovei taikytą sankciją.

 

Tarnyba gavo pranešimą, kad informacija apie UAB „KITOX“ platinamų dieninių bei naktinių higieninių paketų „La fem“ ir higieninių įklotų „La fem“ sudėtį bei savybes galimai yra neteisinga bei klaidinanti vartotojus. Produktų reklamoje ir ant pakuočių bendrovė skelbė, kad minėti produktai yra pagaminti iš aukščiausios rūšies 100 proc. medvilnės. Reklamoje bendrovė naudojo tokius teiginius kaip „LA FEM kasdieniai įklotai pagaminti iš aukščiausios rūšies 100%-nės natūralios medvilnės. Puikiai tinka moterims, negalinčioms naudoti sintetinių įklotų“.

 

Tarnybai paprašius pateikti paaiškinimus, bendrovė nurodė, kad kreipėsi į gamintoją, kuris patvirtino, jog viršutinis įklotų pluoštas pagamintas iš aukščiausios rūšies 100 proc. medvilnės, tad pagrindo pripažinti bendrovę vykdant nesąžiningą komercinę veiklą nėra.

 

Visgi, Tarnybos užsakymu atliktų tyrimų metu buvo nustatyta, kad kasdieninių įklotų sudėtyje yra apie 81 proc. medvilnės, naktinių higieninių paketų sudėtyje yra apie 52 proc. medvilnės, o dieninių higieninių paketų sudėtyje yra apie 63 proc. medvilnės, taigi, minėti gaminiai nėra pagaminti iš
100 proc. medvilnės, o UAB „KITOX“ pateikta informacija klaidina vartotojus.

 

Nagrinėdama bylą Tarnybos komisija pažymėjo, kad UAB „KITOX“, reklamoje nurodydama, jog jos parduodami produktai yra pagaminti iš aukščiausios rūšies 100 proc. medvilnės, kai tai neatitinka tikrosios produktų sudėties, pateikė vartotojams klaidinančią informaciją dėl vienos iš pagrindinių produktų savybių – sudėties, ir tokiu būdu paskatino vartotojus priimti sprendimą dėl sandorio, kurio kitomis aplinkybėmis vartotojai galimai nebūtų priėmę.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo mastą ir tai, kad nutarimo priėmimo dieną bendrovė tęsė reklamos, kurioje nurodoma, kad „La fem“ įklotai bei paketai pagaminti iš 100 proc. medvilnės, skleidimą ir nepateikė informacijos apie tai, kad būtų pašalinusi šią informaciją nuo minėtų produktų, už Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatų pažeidimą UAB „KITOX“ skirta 1500 eurų bauda.

 

Tarnybos komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius