*skip_to_content*
en

UAB „Kokybės valdymas“ ilgalaikės subnuomos sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

UAB „Kokybės valdymas“ ilgalaikės subnuomos sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino UAB „Kokybės valdymas“ ilgalaikės subnuomos sutartį bei gyvenamosios patalpos ir bendro naudojimo dalių naudojimosi taisykles.

 

VVTAT komisija išnagrinėjo UAB „Kokybės valdymas“ ilgalaikės subnuomos sutarties bei gyvenamosios patalpos ir bendro naudojimo dalių naudojimosi taisyklių sąlygas nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2020 m. liepos 8 d. priėmė nutarimą Nr. 10E-1461, kuriuo nustatė, kad tam tikros minimos sutarties sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje nustatytų vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų.

 

Dalis sutartyje numatytų sąlygų pažeidė sutarties šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą bei vartotojo teises bei interesus, suteikė teisę pardavėjui ar paslaugų teikėjui negrąžinti vartotojui iš šio gautų sumų, kai vartotojas nusprendė nesudaryti sutarties ar jos nevykdyti, ir nenumatė vartotojo teisės gauti iš pardavėjo ar paslaugų teikėjo tokio pat dydžio sumas, kai šie vienašališkai nutraukia sutartį, ir suvaržė vartotojo teisę pareikšti ieškinį pagal savo gyvenamąją vietą.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.

Įstatymų naujovės