en

UAB „Kosmelita“ ir UAB „Berchem“ pateikė į rinką pavojingus produktus

UAB „Kosmelita“  ir UAB „Berchem“ pateikė į rinką pavojingus produktus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) skyrė ekonomines sankcijas UAB „Kosmelita“ ir UAB „Berchem“ – bendrovės teikė į Lietuvos rinką pavojingą kosmetiką ir chemines medžiagas.

 

VVTAT Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Kosmelita“ mažmeninės prekybos padalinyje. Patikrinimo metu nustatyta, kad priklijuojamų nagų galiukų rinkinio KISS® Brush – on Gel Nail Kit™ pakuotės ženklinime, gelio ingredientų sąraše nurodyta medžiaga terahidrofuranas, kuri yra draudžiama naudoti kosmetikos gaminiuose.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, nustatytas saugos reikalavimų neatitiktis ir tai, kad nukentėjusių asmenų nėra, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Kosmelita“ skirta 1 325 eurų bauda.

 

UAB „Berchem“ internetinėje parduotuvėje www.berchem.lt siūlė įsigyti chemines medžiagas – boraksą ir boro rūgštį, kurios yra klasifikuojamos kaip toksiškos reprodukcijai medžiagos. Informacijoje apie cheminę medžiagą boraksą įmonė deklaravo, kad boraksas įeina į tarakonų naikinimo preparatų sudėtį, taip pat gali būti naudojamas litavime, automobiliuose, farmacijos pramonėje, žemės ūkyje, maisto pramonėje ir statyboje. Informacijoje apie boro rūgšties naudojimą buvo nurodyta, kad boro rūgštis naudojama medicinoje, taip pat kaip akių ploviklis, priemonė vabzdžių naikinimui ir kt.

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, draudimą gaminti, tiekti rinkai arba naudoti chemines medžiagas, kurioms taikomas apribojimas ir tai, kad nukentėjusių asmenų nėra, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Berchem“ skirta 1 325 eurų bauda.

 

Abi bendrovės įpareigotos nedelsiant pašalinti pavojingus produktus iš rinkos, įspėti vartotojus ir susigrąžinti iš jų pavojingus produktus.

 

VVTAT nutarimai per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Sekite informaciją apie pavojingus produktus!

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius