en

UAB „Krosantas“ nubausta už draudžiamus nenuplaunamoje kosmetikoje naudoti konservantus

UAB „Krosantas“ nubausta už draudžiamus nenuplaunamoje kosmetikoje naudoti konservantus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) skyrė baudą pavojingus kosmetikos gaminius į Lietuvos rinką teikusiai UAB „Krosantas“ –  įmonės platinti kosmetikos gaminiai neatitiko saugos ir ženklinimo reikalavimų.

 

Skirtingose prekybos vietose atliktų patikrinimų metu Tarnybos specialistai nustatė, kad UAB „Krosantas“ platintų kosmetikos gaminių – rankų kremų „Krem glicerynowy Gratia cytrynowy“, „Krem glicerynowy Gratia rumiankowy“, „Krem glicerynowy Gratia aloesowy“, koncentruoto gelio-balzamo kojoms „Lošadinoje Zdorovje“, kūno balzamo „Zolotoj Us“ ir kremo-balzamo „Skoraja Pomošč” – ingredientų sąraše nurodyti konservantai Methylchloroisothiazolinone ir Methylisothiazolinone, kurie yra draudžiami naudoti nenuplaunamoje kosmetikoje ir gali sukelti odos dirginimą bei alergines reakcijas.

 

Trijų iš nurodytų kosmetikos gaminių ženklinimas taip pat neatitiko keliamų reikalavimų – kosmetikos gaminių ženklinime nebuvo nurodomas atsakingo asmens pavadinimas bei adresas. Be to, gelio-balzamo „Lošadinoje Zdorovje“ ženklinimo etiketėje lietuvių kalba buvo nurodoma, kad gaminys yra nuplaunamas, nors gamintojo originalo kalba pateikiamoje informacijoje toks naudojimo būdas nebuvo minimas.

 

Įvertinusi tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir tai, kad įmonė pakartotinai per vienerius metus padarė Produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą, už pavojingų kosmetikos gaminių tiekimą į rinką UAB „Krosantas“  skirta 1 400 eurų bauda.

 

Įmonė įpareigota nedelsiant sustabdyti nesaugių kosmetikos gaminių teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius gaminius.

 

Kilo įtarimų, kad produktas gali būti nesaugus? Kreipkitės į Tarnybą nurodydami kur, kada ir kokį produktą įsigijote, kokius pavojus pastebėjote bei, pageidautina, pridėkite produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius