*skip_to_content*
en

UAB „Retoimportas“ skirta sankcija už rinkai teiktą pavojingą žaislą

UAB „Retoimportas“ skirta sankcija už rinkai teiktą pavojingą žaislą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie Lietuvos rinkai teiktą nesaugų žaislą bei bendrovei UAB „Retoimportas“ skirtą sankciją. Tarnybos Panevėžio apskrities skyrius atliko patikrinimą UAB „Dvi braškės“ parduotuvėje ir kilus įtarimui, kad žaislas gali būti nesaugus, laboratoriniams bandymams atrinko žaislą „Mini laiminga mašina“ su saldainiais.

 

  

Nustatytas nesaugus žaislas

 

Atlikus bandymus nustatyta, kad žaislo mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka saugos reikalavimų ir kelią pavojų vaikų sveikatai, t. y. bandymų metu atsiskyrusios žaislo detalės telpa į smulkių dalių cilindrą, todėl vaikas jas gali praryti ir užspringti. Žaislui nustatyta rimta rizika.

 

Bendrovė įpareigota nedelsiant sustabdyti nesaugių žaislų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą UAB „Retoimportas“ skirta 796 eurų bauda.

 

Primename, kad kilus įtarimų, jog tam tikras produktas gali būti nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės