*skip_to_content*
en

UAB „Senerta“ ir UAB „Kesko Senukai Lithuania“ skirtos sankcijos už rinkai teiktus nesaugius žaislus

UAB „Senerta“ ir UAB „Kesko Senukai Lithuania“ skirtos sankcijos už rinkai teiktus nesaugius žaislus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) teikia informaciją apie rinkoje nustatytus nesaugius žaislus bei įmonėms UAB „Senerta“ ir UAB „Kesko Senukai Lithuania“ taikytas sankcijas.

 

Tarnybos Šiaulių apskrities skyrius atliko patikrinimą J. Girijotienės įmonėje adresu Liejyklos g. 4, Šiauliai, ir nustatė, kad UAB „Senerta“ importuoti žaislai – pripučiama varlė bei lėlė – yra nesaugūs. Atlikus bandymus nustatyta, kad žaislų cheminės savybės neatitinka nustatytų reikalavimų, t. y. lelės sudėtyje nustatyta ftalato DEHP koncentracija viršija leistiną ribą,  taip pat viršyta pripučiamos varlės sudėtyje nustatytų ftalatų DEHP, DINP bei trumposios grandinės chloruotų parafinų (SCCP) koncentracija, tokiu būdu keliant pavojų vaiko sveikatai. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 700 eurų bauda.

 

 

Nustatyti nesaugūs žaislai

 

Tarnybos Tauragės apskrities skyrius atliko patikrinimą parduotuvėje „AGAVA“, esančioje adresu Gedimino g. 44, Tauragė ir nustatė, kad UAB „Kesko Senukai Lithuania“ importuotas žaislas – lėlė Mini Baby neatitinka žaislo cheminėms savybėms nustatytų reikalavimų, t. y. bandymų metu žaislo sudėtyje nustatyta leistinas ribas viršijanti ftalato (DEHP) koncentracija. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei atsižvelgiant į tai, kad bendrovė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Produktų saugos įstatymo nuostatas, bendrovei skirta 1 200 eurų bauda.

 

 

Nustatyta nesaugi lėlė

 

Bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus. Jei įsigijote vieną iš šių produktų, raginame kreiptis į bendroves bei susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

Primename, kad kilus įtarimų, jog produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės