*skip_to_content*
en

Už į Lietuvos rinką teiktus nesaugius žaislus UAB „Tavo noras“ skirtos sankcijos

Už į Lietuvos rinką teiktus nesaugius žaislus UAB „Tavo noras“ skirtos sankcijos

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) nustatė, kad UAB „Tavo noras“ pažeidė Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo (toliau – Produktų saugos įstatymas) nuostatas, teikdama į rinką pavojingą žaislų rinkinį „Harmonious Music“ ir barškutį ant lovytės (kilmės šalis – Kinija).

 

Patikrinimo metu nustatyta, kad žaislų rinkinio mechaninės ir fizinės savybės neatitiko keliamų reikalavimų, t. y. smūgiavimo bandymo metu nustatytos standaus plastiko sudužusių fiksavimo rutuliukų dalių briaunos su šerpetomis, kurios gali sužeisti arba įbrėžti; tempimo bandymo metu atsiskyrė lipdukų plastiko plėvelės ir smūgiavimo bandymo metu sudužusių standaus plastiko fiksavimo rutuliukų smulkios dalys tilpo į smulkių detalių cilindrą, taigi, kelia uždusimo/užspringimo ir susižalojimo pavojų. Žaislui nustatytas rimtas rizikos lygis ir, įvertinus tyrimo aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo 8 straipsnio 1 dalies pažeidimą bendrovei skirta 1 200 EUR bauda.

 

 

Nustatytas nesaugus žaislų rinkinys „Harmonious Music“

 

Atlikus barškučio patikrinimą, buvo nustatyta, kad žaislo mechaninės ir fizinės savybės neatitinka keliamų reikalavimų: nustatytos standžiojo plastiko briaunos su šerpetomis, kurios gali sužeisti arba įbrėžti; nepateiktas įspėjimas „Įspėjimas. Kad vaikas nesusižeistų įsipainiojęs į šį žaislą, nuimkite jį, kai vaikas ropomis bando pakilti ant rankų ir kojų“; tempimo bandymo metu žaislo virvė nutrūko ir žiedas atsiskyrė, todėl barškučio žaisliukai gali laisvai išsibarstyti; smūgiavimo bandymo metu suskilo barškučio rutuliukas ir atskilo žaislų rinkinio plastiko gabaliukas, kurie telpa į smulkių dalių cilindrą bei kelia uždusimo/užspringimo pavojų. Žaislui nustatytas rimtas rizikos lygis ir už Produktų saugos įstatymo 8 straipsnio 1 punkto pažeidimą bendrovei skirta 1 400 EUR bauda.

 

 

Nustatytas nesaugus žaislas – barškutis ant lovytės

 

Bendrovė įpareigota nedelsiant nutraukti nesaugių žaislų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius žaislus.

 

Jei įsigijote vieną iš šių produktų, raginame kreiptis į bendrovę bei susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildomai pažymime, kad kilus įtarimų, jog tam tikras produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės