en

Vaikiškų batukų pardavėjams skirtos sankcijos už produktų saugos pažeidimus

Vaikiškų batukų pardavėjams skirtos sankcijos už produktų saugos pažeidimus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) skyrė sankcijas UAB „Rivona“ ir UAB „Thorgilso technologijos“ – bendrovės teikė į Lietuvos rinką nesaugią vaikišką avalynę. 

 

VVTAT Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius, vykdydamas avalynės ženklinimo ir vaikiškos avalynės saugos tikrinimo programą, atliko patikrinimus UAB „Rivona“ ir UAB „Thorgilso technologijos“ prekybos vietose, kur bandymams atrinko vaikams iki 3 metų skirtą avalynę. Atlikus bandymus buvo nustatyta, kad batukų konstrukcija yra pavojinga tokio amžiaus vaikams – tempimo bandymo metu atsiskyrė dekoratyviniai batukų papuošimai, kuriuos mažas vaikas gali praryti ir užspringti.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, realizuotų batukų skaičių ir nustatytą produkto riziką, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Thorgilso technologijos“ skirta 400 eurų bauda. UAB „Rivona“, atsižvelgiant į didelį realizuotų produktų skaičių ir pakartotinai per vienerius metus padarytą Produktų saugos įstatymo pažeidimą, skirta 2 200 eurų bauda.

 

Abi bendrovės įpareigotos nedelsiant pašalinti nesaugius produktus iš rinkos, įspėti vartotojus ir susigrąžinti iš jų šiuos produktus. Nukentėjusių asmenų nenustatyta.

 

Tarnybos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius