en

Vartotojų pretenzijas ignoruojančiai UAB „Visi butai“ skirta sankcija

Vartotojų pretenzijas ignoruojančiai UAB „Visi butai“ skirta sankcija

Nekilnojamojo turto tarpininkavimo paslaugas teikianti UAB „Visi butai“ turės susimokėti baudą. Atsakymų į vartotojų pretenzijas neteikianti bendrovė pažeidė Vartotojų teisių apsaugos įstatymo nuostatas. Vartotojai raginami būti atidūs sudarydami sutartis su šiuo paslaugų teikėju.

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) sulaukė vartotojų prašymų, kuriuose  ginčijami UAB „Visi butai“ veiksmai sudarant bei vykdant tarpininkavimo įsigyjant ar parduodant nekilnojamąjį turtą sutartis. Be kitų galimų pažeidimų, vartotojai informavo, kad bendrovė nekomunikuoja ir nesilaiko įstatyme numatytos pareigos atsakyti į vartotojo rašytinę pretenziją. Į VVTAT prašymą pateikti paaiškinimus bendrovė taip pat neatsakė.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Vartotojų teisių apsaugos įstatymo 21 straipsnio pažeidimą UAB „Visi butai“ skirta 1375 eurų bauda.

 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Pažymėtina, kad tai ne pirmas kartas, kai bendrovė nevykdo savo įsipareigojimų. VVTAT komisijai pripažinus tam tikras UAB „Visi butai“ paslaugų sutarties sąlygas nesąžiningomis ir pasiūlius šių sąlygų nebetaikyti, jas pakeisti arba panaikinti, bendrovė nevykdė nutarimo, todėl VVTAT kreipėsi į teismą, kuris pripažino bendrovės sutarties sąlygas nesąžiningomis ir negaliojančiomis. Nepaisant to, bendrovė toliau nevykdo teismo sprendimo ir taiko nesąžiningas bei negaliojančias sąlygas, todėl VVTAT kreipėsi į antstolį dėl teismo sprendimo priverstinio vykdymo (išsamiau VVTAT pranešime).

 

Šiuo metu taip pat preliminariai vertinama, ar UAB „Visi butai“ veikla gali turėti nesąžiningos komercinės veiklos požymių. Nustačius, kad bendrovės veikla turi nesąžiningos komercinės veiklos požymių, bendrovei gali būti skiriamos Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatyme numatytos sankcijos.

 

VVTAT ragina būti itin atidiems sudarant sutartis su šiuo paslaugų teikėju, o kilus ginčui ir nepavykus jo išspręsti taikiai – kreiptis į VVTAT dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius