*skip_to_content*
en

Viešasis sektorius atsiveria inovacijoms: savo veikloje technologinių sprendimų siekia ir VVTAT

Viešasis sektorius atsiveria inovacijoms: savo veikloje technologinių sprendimų siekia ir VVTAT

Pernai startavusi „GovTech laboratorija“ jau antrą kartą skelbia viešojo sektoriaus iššūkius ir kviečia inovatyvias komandas, startuolius, akademinę bendruomenę ir nevyriausybines organizacijas prisidėti prie jų sprendimo.

 

Po sėkmingos bandomosios iššūkių serijos, šiemet Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje veikianti „GovTech laboratorijos“ komanda sulaukė net 72 paraiškų iš viešojo sektoriaus institucijų, iš kurių 10-čiai pradedama ieškoti idėjų ir sprendimų. Į Antrąją iššūkių seriją pateko ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pasiūlyta idėja.

 

VVTAT džiaugiasi turėdama galimybę pristatyti savo iššūkį ir pateikti jį kaip idėją inovatyvių sprendimų bei įrankių pasiūlymams. VVTAT, kaip ne maisto produktų rinkos priežiūros institucija, nuolat stebi Lietuvos rinką, siekdama, kad joje nebūtų vartotojų sveikatai ir gyvybei pavojingų prekių. Prekių stebėsena internete tampa tikru iššūkiu, kadangi internetinių parduotuvių vis daugėja, informacijos apie prekes daug, o rankiniu būdu rinkos priežiūros specialistų atliekama stebėsena nėra pakankamai efektyvi. VVTAT idėjos esmė – sukurti įrankį, kuris automatiškai stebėtų rinką internete ir atliktų nesaugių prekių paiešką pagal RAPEX sistemoje paskelbtą ES valstybių narių informaciją apie nesaugias ir pavojingas prekes. Tai užtikrintų greitą, efektyvią ir nuolatinę rinkos stebėseną, padėtų rinkos priežiūros institucijoms operatyviai aptikti nesaugias prekes internete, o vartotojams ir verslininkams – gauti savalaikę ir išsamią informaciją bei užtikrinti saugesnę internetinės prekybos rinką.

 

„GovTech“ iššūkių serija siekia paskatinti bendradarbiavimą tarp viešojo sektoriaus ir inovatyvius sprendimus galinčių kurti komandų. Paskelbus institucijų iššūkius, komandos kviečiamos teikti pasiūlymus, idėjas ir sprendimus, kurie galėtų išspręsti viešojo sektoriaus iššūkius. Atrinktos komandos dalyvaus „Pitch Day“ renginyje, kurio metu pristatys savo sprendimus, o laimėjusieji pateks į „GovTech“ akceleratoriaus programą, kuri sukurs sąlygas testuoti, vystyti ir komercializuoti sukurtus produktus.

 

Su visais viešojo sektoriaus iššūkiais galima susipažinti „GovTech laboratorijos“ svetainėje www.govtechlab.lt. Pasiūlymus iššūkiams spręsti kviečiama teikti iki rugsėjo 11 d.

 

Projektas vykdomas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje ir yra finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 Inogeb LT.

Įstatymų naujovės