en

VVTAT akiratyje – kietojo biokuro kokybė

VVTAT akiratyje – kietojo biokuro kokybė

Siekdama užtikrinti, kad į Lietuvos rinką būtų tiekiamas kokybiškas ir saugus kietasis biokuras (toliau – biokuras), o vartotojams pardavimo vietose būtų suteikiama visa saugiam ir tinkamam biokuro naudojimui būtina informacija, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) pradeda vykdyti biokuro kokybės tikrinimo programą. Programos metu bus tikrinami šilumos gamybai skirti medienos briketai ir granulės, ypatingas dėmesys bus skiriamas biokurui, vežamam iš trečiųjų šalių.

 

Programos metu VVTAT specialistai visoje Lietuvoje vykdys patikrinimus, kurių metu vertins skirtingų platintojų ir gamintojų biokuro ženklinimą, privalomuosius dokumentus, vartotojams privalomą pateikti informaciją bei šių produktų atitiktį saugos ir kokybės reikalavimams. Patikrinimai atliekami siekiant nustatyti, ar gaminant biokurą nėra naudojamos neleistinos cheminės medžiagos ir baldų gamybos bei statybinės atliekos. Kiekvienam VVTAT regiono rinkos priežiūros skyriui numatyta atlikti po 6 granulių ir briketų patikrinimus. Patikrinimai bus atliekami mažmeninėse ir didmeninėse prekybos vietose bei muitinės postuose.

 

Tikrinimo programos metu tikimasi ne tik apsaugoti Lietuvos vartotojus nuo nesaugių ar privalomų reikalavimų neatitinkančių produktų, bet ir skatinti atsakingą bei sąžiningą verslo praktiką.

 

Programą numatoma vykdyti iki š. m. kovo 31 d.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius