en

VVTAT primena dėl atšauktų renginių kompensavimo

VVTAT primena dėl atšauktų renginių kompensavimo

Šalyje įsigaliojus antrajam karantinui ir dėl karantino metu nustatytų apribojimų nevykstant renginiams, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) primena, kokia kompensavimo už atšauktus renginius tvarka galioja vartojimo sutartims, sudarytoms dar iki š. m. kovo 15 d. (įskaitytinai).

 

Š. m. gegužę įsigaliojęs Įstatymas dėl COVID-19 paskelbto karantino sukeltų pasekmių poveikio vartojimo sutarčių dėl renginių organizavimo paslaugų teikimo vykdymui (XIII-2876), numato kelias kompensavimo už atšauktus renginius galimybes.

 

Pirmiausia, paslaugų teikėjas per 30 d. nuo karantino metu nustatytų draudimų panaikinimo (jei renginys turėjo vykti nuo š. m. lapkričio 7 d. paskelbto karantino metu – per 30 d. nuo šio karantino metu nustatytų draudimų panaikinimo) turi teisę nustatyti vėlesnę renginio datą. Renginys turi įvykti ne vėliau kaip per 12 mėn. nuo karantino metu nustatytų draudimų panaikinimo. Pakeitus renginio datą, paslaugų teikėjas neturi teisės reikalauti iš vartotojo jokių papildomų mokesčių.

 

Jei vartotojui netinka siūloma vėlesnė renginio data, vartotojas turi teisę ne vėliau kaip per 60 d. nuo pranešimo apie vėlesnę renginio datą pranešti paslaugų teikėjui apie savo nesutikimą. Tokiu atveju paslaugų teikėjas privalo ne vėliau kaip per 30 d. nuo vartotojo pranešimo apie nesutikimą dienos suteikti kuponą, kurio vertė negali būti mažesnė nei už bilietą sumokėta suma. Kuponu vartotojas gali apmokėti bilietų į būsimus to paties paslaugų teikėjo organizuojamus renginius kainą arba jos dalį.

 

Nepasinaudojęs kuponu per 12 mėn., vartotojas turi teisę per 14 d. nuo kupono galiojimo pabaigos susigrąžinti kupono vertę pinigais, o jei paslaugų teikėjas nesuteikia kupono, pinigai už bilietus vartotojui turi būti grąžinti per 14 d. nuo nustatytos vėlesnės renginio datos.

 

Tuo atveju, jei vėlesnė renginio data nenustatoma, paslaugų teikėjas privalo grąžinti už bilietą sumokėtus pinigus ne vėliau kaip per 14 d. + 30 d. nuo karantino metu nustatytų draudimų panaikinimo.

Išsamiai kompensavimo tvarką iliustruoja kompensavimo vartotojams už neįvykusius renginius schema.

 

Pažymėtina, kad įstatymo nuostatos taikomos renginių organizavimo sutartims, kurios buvo sudarytos iki š. m. kovo 15 d. įskaitytinai (vertinama, kada buvo sudaryta pirmoji sutartis dėl renginio), ir kai renginys turėjo įvykti karantino draudimų laikotarpiu arba praėjus trims mėnesiams po karantino draudimų panaikinimo. Nuostatos netaikomos vartojimo sutartims, sudarytoms dėl renginių organizavimo paslaugų, kurios yra nutrauktos iki įstatymo įsigaliojimo, t. y. iki š. m. gegužės 13 d.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius