*skip_to_content*
en

VVTAT skyrė baudą elektroninę prekybą vykdančiai UAB „Dosnu“

 VVTAT skyrė baudą elektroninę prekybą vykdančiai UAB „Dosnu“

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT), įvertinusi gautus vartotojų prašymus dėl pažeistų teisių įsigijus prekes elektroninėse parduotuvėse https://www.dosnu.lt/ ir https://www.viskasiskaiciuota.lt/, skyrė šias parduotuves administruojančiai UAB „Dosnu“ baudą už Civilinio kodekso pažeidimus.

 

Nuo šių metų rugsėjo iki priimto nutarimo pradėti tyrimą dėl bendrovės UAB „Dosnu“ veiksmų VVTAT sulaukė daugiau nei 20 prašymų iš vartotojų, kurie skundėsi, jog apsipirko elektroninėse parduotuvėse https://www.dosnu.lt/ ir https://www.viskasiskaiciuota.lt/, tačiau gautos prekės neatitiko užsakytųjų, prekių pristatymas vėlavo, arba prekės iš viso nebuvo gautos, vartotojams nebuvo grąžinti pinigai per nustatytą terminą, atsisakius prekių ir pan.

 

UAB „Dosnu“ įsipareigojimų vartotojams nevykdymą grindė komercinės veiklos nesklandumais, visgi, pateikti bendrovės paaiškinimai nepateisino jos veiksmų, susijusių su Civilinio kodekso nustatytais reikalavimais: laiku vartotojams pristatyti nuotoliniu būdu įsigytas prekes, grąžinti vartotojui pinigus, atsisakius nuotolinės sutarties ir pan. Bendrovė viso tyrimo metu ir toliau vykdė prekybą, net ir po priimto sprendimo vartotojai į VVTAT kreipiasi su tokiais pačiais reikalavimais.

 

Atsižvelgusi į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Civilinio kodekso nuostatų pažeidimą VVTAT UAB „Dosnu“ skyrė 2420,00 EUR baudą.

 

VVTAT gautus vartotojų prašymus dėl UAB „Dosnu“ veiklos nagrinėja ne teismo tvarka. Dėl didžiosios dalies vartotojų prašymų jau yra priimti nutarimai tenkinti vartotojo reikalavimus. Įsigaliojęs VVTAT nutarimas yra vykdomasis dokumentas. Jeigu šis VVTAT nutarimas neįvykdomas, jis gali būti vykdomas priverstinai Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

 

Daugiau apie pirkimą elektroninėje erdvėje VVTAT interneto svetainėje skiltyje „Nuotolinė prekyba“.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Taip pat primename, kad įsigaliojęs VVTAT nutarimas (taip pat ir nutarimas dėl vartotojų ginčų sprendimo ne teismo tvarka) yra vykdomasis dokumentas. Jeigu šis VVTAT nutarimas neįvykdomas, jis gali būti vykdomas priverstinai (antstolio pagalba) Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės