*skip_to_content*
en

Geltonos spalvos pliušinis kimštinis žaislinis ančiukas pūstais rožiniais skruostais

Geltonos spalvos pliušinis kimštinis žaislinis ančiukas pūstais rožiniais skruostais

Kilmės šalis

Kinija

Importuotojas

Tamara Fadejeva indviduali veikla Nr. TG 00010-1, Karklėnų g. 15-12, Vilnius

Pavojaus pobūdis

Užspringimo pavojus


 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą geltonos spalvos pliušinis kimštinį žaislinį ančiuką pūstais rožiniais skruostais.

 

Trumpas produkto aprašymas:

geltonos spalvos pliušinis kimštinis žaislinis ančiukas pūstais rožiniais skruostais „Lalafanfan“ (originalas sukurtas Korėjos žaislų studijoje „Cafe Mini“). Mažos akys pagamintos iš juodo plastiko, pūstos lūpos iš oranžinio plastiko. Žaislinis ančiukas su lengvai nuimamais priedais: galvos raiščiu, kaklo plona juostele su metaliniu pakabuku, megztiniu. Žaislo užpildas – sintetinis pluoštas. 

 

Geltonos spalvos pliušinis kimštinis žaislinis, yra pavojingas, t. y. neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2009/48/EB 2009 m. birželio 18 d. dėl žaislų saugos ir žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 5.1 a) punkto reikalavimų. t. y.  nuimamos atrištos kaklo juostelės atsiskyręs metalinis pakabukas visiškai telpa į smulkių detalių cilindrą.

 

Geltonos spalvos pliušinis kimštinis žaislinis ančiukas, naudojamas pagal paskirtį gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rimta rizika: užspringimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vilniaus regiono rinkos priežiūros skyrius 2022-07-05 sprendimu Nr. 1V-318 uždraudė Tamarai Fadejevai (indviduali veikla Nr. TG 00010-1) tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą žaislą, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės