*skip_to_content*
en

Vaikiškas džemperis „iDEA“, dydžiai: 86-92 cm, 98-104 cm

Vaikiškas džemperis „iDEA“, dydžiai: 86-92 cm, 98-104 cm

Kilmės šalis

Lietuva

Gamintojas

Mindaugas Klevinskas, vykdantis individualią veiklą pagal IVP Nr. 888125, buveinės adresas: Klaipėdos g. 4, LT-20129 Ukmergė

Platintojas

Mindaugas Klevinskas, vykdantis individualią veiklą pagal IVP Nr. 888125, buveinės adresas: Klaipėdos g. 4, LT-20129 Ukmergė;

MB „Šilko pieva“ parduotuvė, Tiltų g 17, Klaipėda.

Pavojaus pobūdis

Susižeidimo, pasismaugimo pavojus


 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – vaikišką džemperį„iDEA“, dydžiai: 86-92 cm, 98-104 cm.

 

Trumpas produkto aprašymas:

džemperis pasiūtas iš alyvinės spalvos trikotažinės medžiagos su gobtuvu,  Džemperio ir rankovių apatiniai kraštai su apvadais iš tamprios trikotažinės medžiagos, dešinėje šoninėje siūlėje įsiūta etiketė su prekiniu ženklu „iDEA“. Gobtuve panaudotos įveriamos tekstilinės virvelės, kurių ilgis apie 33 cm. Gobtuve įverta funkcinė virvelė laisvai kabančiais galais.

 

Vaikiškas džemperis „iDEA“ yra pavojingas, t. y. neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/95/EB 2001 m. gruodžio 3 d. dėl bendros gaminių saugos ir standarto LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamos virvelės. Techniniai reikalavimai“. Mažiems vaikams skirtų drabužių galvos, kaklo srityje neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo srityje. Gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės elastinės virvelės laisvais galais.

 

Vaikiškas džemperis „iDEA“ yra pavojingas, naudojamas pagal paskirtį gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rimta rizika: susižeidimo ir pasismaugimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius 2022-11-22 sprendimu Nr. KL-676 uždraudė Mindaugui Klevinskui, vykdančiam individualią veiklą pagal IVP Nr. 888125 tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą gaminį, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės