*skip_to_content*
en

Vaikiškas džemperis „Mano Pyplius“ (šviesiai žalios spalvos) su gobtuvu; 122, 128 cm.

Vaikiškas džemperis „Mano Pyplius“ (šviesiai žalios spalvos) su gobtuvu; 122, 128 cm.

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingus vaikiškus džemperius „Mano Pyplius“ (šviesiai žalios spalvos) su gobtuvu, 122, 128 cm.

 

Kilmės šalis

Lietuva

Gamintojas

Karina Bortkevičienė (individuali veikla), Pušyno g. 31, Šeikiškės k., Molėtų r.

Pavojaus pobūdis

Susižeidimo, pasismaugimo pavojus

 

Trumpas produkto aprašymas:

džemperis šviesiai žalios spalvos, pasiūtas iš trikotažinės medžiagos (vidinis paviršius pašiauštas), su gobtuvu, užsegamas užtrauktuku, su uždėtinėmis kišenėmis priekinėje dalyje,  kairės kišenės apatinėje dalyje kairėje pusėje pritvirtinta aplikacija su užrašu „mano PYPLIUS su meile vaikams“. Gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės laisvais galais, kurių ilgis apie 35 cm, laisvieji galai sutvirtinti. Ženklinimo etiketėje nurodyta – prekinis ženklas „Mano pyplius“, dydis 122, 128 cm, pluošto sudėtis (75 % medvilnė, 20 % poliesteris, 5 % elastanas).

 

Vaikiškas džemperis „Mano Pyplius“ (šviesiai žalios spalvos) su gobtuvu; 122, 128 cm, yra pavojingas, t. y. neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/95/EB 2001 m. gruodžio 3 d. dėl bendros gaminių saugos ir LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamos virvelės. Techniniai reikalavimai“. Mažiems vaikams skirtų drabužių galvos, kaklo srityje neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo srityje. Gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės su laisvais galais.

 

Vaikiškas džemperis „Mano Pyplius“ (šviesiai žalios spalvos) su gobtuvu; 122, 128 cm, naudojamas pagal paskirtį gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rimta rizika: susižeidimo ir pasismaugimo pavojus. Virvelės užsikabina už konstrukcijų, atramų, laikiklių, atplaišų, nukritus galimas susižeidimo ir pasismaugimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vilniaus regiono rinkos priežiūros skyrius 2021-10-26 sprendimu Nr. OG-109 uždraudė Karinai Bortkevičienei (individualios veiklos pažyma Nr. 635306) tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą gaminį, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės