*skip_to_content*
en

Vaikiškas kostiumas „Juko Day“, dydis – 110, 116 cm.

Vaikiškas kostiumas „Juko Day“, dydis – 110, 116 cm.

Kilmės šalis

Lietuva

Gamintojas

MB „Juko Day“, Tuopų g. 6, Družai, Širvintų r.

Platintojas

MB „Juko Day“, Tuopų g. 6, Družai, Širvintų r.

Pavojaus pobūdis

Susižeidimo, pasismaugimo pavojus

 


 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą vaikišką kostiumą „Juko Day“, dydis – 110, 116 cm.

 

Trumpas produkto aprašymas:

vaikiškas laisvalaikio kostiumas (džemperis ir kelnės) šviesiai rudos spalvos, pasiūtas iš trikotažinės medžiagos (vidinis paviršius pašiauštas), džemperis su gobtuvu, kostiumo džemperio priekyje kairėje pusėje išsiuvinėtas tos pačios spalvos siūlais užrašas „JUKO DAY“ ir raidės JD. Gobtuve panaudotos juodos spalvos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės su laisvais galais, kurių ilgis apie 23 cm, laisvieji galai sutvirtinti. Ženklinimo etiketėje nurodyta – prekinis ženklas „Juko Day“, dydis 110, 116 cm, pluošto sudėtis (94% medvilnė, 6% elastanas).

 

Vaikiškas kostiumas „Juko Day“, dydis – 110, 116 cm, yra pavojingas, t. y. neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/95/EB 2001 m. gruodžio 3 d. dėl bendros gaminių saugos ir LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamos virvelės. Techniniai reikalavimai“. Mažiems vaikams skirtų drabužių galvos, kaklo srityje neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo srityje. Gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės elastinės virvelės laisvais galais su dydžio reguliatoriais.

 

Vaikiškas kostiumas „Juko Day“, dydis – 110, 116 cm, naudojamas pagal paskirtį gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rimta rizika: susižeidimo ir pasismaugimo pavojus. Virvelės užsikabina už konstrukcijų, atramų, laikiklių, atplaišų, nukritus galimas susižeidimo ir pasismaugimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vilnius regiono rinkos priežiūros skyrius 2022-03-24 sprendimu Nr. 1V-111 uždraudė MB „Juko Day“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą gaminį, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės