*skip_to_content*
en

Vaikiškas kostiumas „Mano Pyplius“ (šviesiai rudos spalvos) su gobtuvu; 98, 104 cm.

Vaikiškas kostiumas „Mano Pyplius“ (šviesiai rudos spalvos) su gobtuvu; 98, 104 cm.

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingus vaikiškus kostiumas „Mano Pyplius“ (šviesiai rudos spalvos) su gobtuvu; 98, 104 cm.

Kilmės šalis

Lietuva

Gamintojas

Karina Bortkevičienė (individuali veikla), Pušyno g. 31, Šeikiškės k., Molėtų r.

Pavojaus pobūdis

Susižeidimo, pasismaugimo pavojus

Trumpas produkto aprašymas:

kostiumas (džemperis ir kelnės) šviesiai rudos spalvos, pasiūtas iš trikotažinės medžiagos (vidinis paviršius pašiauštas), džemperis su gobtuvu, kelnės su įleidžiamomis kišenėmis šonuose, ant kairės džemperio rankovės pritvirtinta aplikacija su užrašu „mano PYPLIUS su meile vaikams“. Gobtuve panaudotos juodos spalvos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės laisvais galais, kurių ilgis apie 32 cm, laisvieji galai sutvirtinti. Ženklinimo etiketėje nurodyta – prekinis ženklas „Mano pyplius“, dydis 98,104 cm, pluošto sudėtis (80 % medvilnė, 20 % poliesteris).

 

Vaikiškas kostiumas „Mano Pyplius“ (šviesiai rudos spalvos) su gobtuvu; 98, 104 cm, yra pavojingas, t. y. neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/95/EB 2001 m. gruodžio 3 d. dėl bendros gaminių saugos ir LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamos virvelės. Techniniai reikalavimai“. Mažiems vaikams skirtų drabužių galvos, kaklo srityje neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo srityje. Gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės su laisvais galais.

 

Vaikiškas kostiumas „Mano Pyplius“ (šviesiai rudos spalvos) su gobtuvu; 98, 104 cm, naudojamas pagal paskirtį gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rimta rizika: susižeidimo ir pasismaugimo pavojus. Virvelės užsikabina už konstrukcijų, atramų, laikiklių, atplaišų, nukritus galimas susižeidimo ir pasismaugimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vilniaus regiono rinkos priežiūros skyrius 2021-10-26 sprendimu Nr. OG-110 uždraudė Karinai Bortkevičienei (individualios veiklos pažyma) tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą gaminį, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės