*skip_to_content*
en

Žaislas antytė „La La Fun Fun“

Žaislas antytė „La La Fun Fun“

Kilmės šalis

Kinija

Gamintojas

Nenustatytas

Platintojas

Asta Micevičienė vykdanti individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą Nr. 753719, buveinė: Pušų g. 9A, Neravų k., Viečiūnų sen. Druskininkų sav.  

Pavojaus pobūdis

Užspringimo pavojus


Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą antytę „La La Fun Fun“.

 

Trumpas produkto aprašymas:

geltonos spalvos pliušinė kimštinė žaislinė antytė „La La Fun Fun“. Mažos akys pagamintos iš juodo plastiko, pūstos lūpos iš oranžinio plastiko. Žaislas su lengvai nuimamais priedais: galvos raiščiu, kaklo plona juostele su metaliniu pakabuku, megztiniu. Žaislo užpildas – sintetinis pluoštas. 

 

Žaislas-antytė La La Fun Fun, yra pavojinga, t. y. neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2009/48/EB 2009 m. birželio 18 d. dėl žaislų saugos ir žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 5.1 a) punkto reikalavimų. t. y.  nuimamos atrištos kaklo juostelės atsiskyręs metalinis pakabukas visiškai telpa į smulkių  detalių cilindrą; 5.1 b) punkto reikalavimų, t. y. tempimo bandymo metu (8.4.2.1.) esant 36 N, 40 N tempimo jėgai atsiskyrusios detalės – rankinuko sagutės telpa į smulkių detalių cilindrą; 5.2 c) punkto reikalavimų, t. y. į rankinuko angas įmanoma laisvai įkišti priekinės 12 mm skersmens strypo, su visiškai suapvalintu galu, dalį giliau kaip 6 mm.

Geltonos spalvos pliušinis kimštinis žaislinis ančiukas, naudojamas pagal paskirtį gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rimta rizika: užspringimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius 2023-01-16 sprendimu Nr. 1K-15 u ž d r a u d ė  Astai Micevičienei vykdančiai individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą Nr. 753719 tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą žaislą, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

 

Įstatymų naujovės