*skip_to_content*
en

Laikinai uždrausta teikti, siūlyti teikti į rinką ir demonstruoti produktą (drėgnos servetėlės vaikams)

Laikinai uždrausta teikti, siūlyti teikti į rinką ir demonstruoti produktą (drėgnos servetėlės...

Laikinai uždrausta teikti, siūlyti teikti į rinką ir demonstruoti produktą – drėgnas servetėles vaikams „Maxi baby fresh con Aloe Vera+Vitamina E“, brūkšninis kodas 8436030222334.

 

Trumpas produkto aprašymas: drėgnos servetėlės vaikams supakuotos plastikinėje melsvos spalvos pakuotėje su geltonos spalvos užrašais ir kūdikio atvaizdu. Pagaminimo data nenurodyta. Gamintojo pavadinimas ir adresas nenurodytas. Gaminio kilmės šalis – Kinija, importuotojas ir jo adresas – UAB „Stigla“, Elektrėnų g. 5 Kaunas, platintojas ir jo adresas – „UAB „Jurkus ir partneriai“, Mąsčio g. 3, Telšiai.

 

Produktas gali būti pavojingas, t. y. UAB „Stigla“ tiekia Lietuvos rinkai drėgnas servetėles vaikams, neatitinkančias 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių V priedo nuorodoje Nr. 12a medžiagai propilparabenui taikomų naudojimo sąlygų, neatitinkant kosmetikos gaminiams nustatytų reikalavimų, pažeidžiant šio Reglamento III skyriaus 13 straipsnio 1 dalies, IV skyriaus 14 straipsnio  1 dalies d punkto i papunkčio ir VI skyriaus 19 straipsnio a ir e punktų reikalavimus, todėl galimai keliamas pavojus jaunesnių kaip trejų metų amžiaus vaikų sveikatai.       

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str. ir siekiant, kad produktas nepatektų vartotojams, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Tauragės apskrities skyrius 2017-06-15 sprendimu Nr. 1RK-33 nutarė laikinai uždrausti  UAB „Stigla“ tiekti, siūlyti tiekti į rinką ir demonstruoti produktą, kol bus atlikti produkto saugos įvertinimai, patikrinimai ir kontrolė, valstybinė produktų saugos ekspertizė.

 

Įstatymų naujovės